آغاز ثبت‌نام آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

مهری سویزی، رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از 5 تا 23 اسفند ماه امسال در مدارس محل تحصیل فعلی د...

آغاز ثبت‌نام آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

مهری سویزی، رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از 5 تا 23 اسفند ماه امسال در مدارس محل تحصیل فعلی دانش‌آموزان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی، دانش‌آموزان فرصت دارند تا در این آزمون شرکت کنند و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، مناطق و مدارس فرصت دارند تا در این خصوص اطلاع‌رسانی کنند.

سویزی بیان کرد: آزمون ورودی مدارس متوسطه استعدادهای درخشان، دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی رأس ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 19 اردیبهشت ماه 92 و آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان و نمونه دولتی رأس ساعت 9 صبح روز جمعه 20 اردیبهشت ماه 91 به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در خصوص مواد آزمون بیان کرد: سؤالات آزمون ورودی پایه اول راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان و مدارس نمونه دولتی از دروس «قرآن و تعلیمان دینی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات» و سؤالات آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی دوره متوسطه از دروس «قرآن و تعلیمات دینی، ادبیات فارسی، عربی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی، حرفه‌وفن، علوم تجربی و ریاضیات» برگزار می‌شود.

معاون وریر آموزش و پرورش به شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در این آزمون اشاره کرد و گفت: دارا بودن معدل کل حداقل 19 در پایه پنجم ابتدایی جهت ورود به دوره راهنمایی تحصیلی استعدادهای درخشان و معدل کل حداقل 16 در پایه پنجم برای ورود به مدارس راهنمایی نمونه دولتی ضروری است.

وی اضافه کرد: دارا بودن معدل کل حداقل 19 در سال دوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و معدل کل حداقل 15 در سال دوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای نمونه دولتی ضروری است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب