داستان‌های موفقیت در تیزهوشان(1) : محمّد مهدی باباپور ازآمل

مجموعه داستان‌های موفقیت بعضی از افرادی که تیزهوشان قبول شده اند.

داستان‌های موفقیت در تیزهوشان(1) : محمّد مهدی باباپور ازآمل

محمّد مهدی باباپور ملکشاه (شهر آمل)

میانگین تراز: 6950

پایه‌ی هفتم

از شالیزارهای برنج تا قبولی در تیزهوشان

محمّد مهدی باباپور ملکشاه، کلاس هفتم از شهر آمل هستم.

پدرم کارگر ساده‌ی شرکت خصوصی و مادرم خانه‌دار است.

از مهر 94 یعنی از همان ابتدا که به کلاس چهارم رفتم در آزمون‌های کانون قلم‌چی شرکت کردم. کانون را از طریق تبلیغات تلویزیونی شناختم. آن موقع در یک مدرسه‌ی دولتی درس می‌خواندم و احساس می‌کردم نیاز دارم خودم را با دانش‌آموزان بیش‌تر و قوی‌تری بسنجم و با آن‌ها رقابت داشته باشم.

به این دلیل کانون را انتخاب کردم که دانش‌آموزان زیادی در آزمون‌های آن شرکت می‌کنند. من از کلاس اوّل تا پنجم، در مدرسه دولتی درس خواندم. ولی کلاس ششم به یک مدرسه‌ی غیردولتی رفتم. در این مدرسه امتحانات زیادی گرفته می‌شد و به طبع ساعت مطالعه‌ی من بیش‌تر شده و برای آزمون‌ها بهتر آماده می‌شدم. معلّم‌های کلاس ما افراد پرتلاشی بودند که برای ما خیلی زحمت می‌کشیدند. امتحانات و آزمون‌های مدرسه باعث می‌شد تا هر چه بیش‌تر تست بزنم و برای آزمون‌های قلم‌چی آماده شوم. میانگین ترازم در کلاس چهارم حدود 6800 و در کلاس ششم 6950 بود.

آزمون قلم‌چی به خصوص سؤالات تیزهوشان در پایان دفترچه خیلی خوب بود.

شرکت در این آزمون‌ها مخصوصاً از کلاس چهارم، باعث شد تا نحوه‌ی تست‌زنی را آموخته و سرعتم بالا رود و دیگر استرسی برای آزمون تیزهوشان نداشته باشم.

شرکت مکرر در آزمون‌ها استرسم را خیلی کم کرد. پشتیبانم که قبل از هر آزمون با من تماس داشتند از نظر روانی کمک زیادی به من می‌کردند. از این‌رو ایشان در موفقیت من بسیار نقش داشته و همین‌جا از ایشان کمال تشکر را دارم.

ترجیح می‌دادم اوقات فراغت خودم را به همراه خانواده در فضای آزاد مانند پارک سپری کنم. علاوه بر آن کتاب‌های علمی، داستان، شاهنامه و ... را بسیار دوست داشته و در زمان‌های آزاد مطالعه می‌کردم.

آرزوی من این است که:

در آینده فرد موفقی شده تا از این‌رو بتوانم گوشه‌ای از زحمات پدر و مادرم را جبران کرده و به میهنم خدمت کنم. در آینده می‌خواهم با گرفتن مدارک عالی تحصیلی در آموزش و پرورش خدمت کنم تا بتوانم جوانانی با سطح علمی بالا تحویل جامعه دهم!!!

در فصل بهار پا‌به‌پای پدرم به شالیزار می‌رفتم تا بتوانم اندکی از رنج یک کارگر را درک کنم که چگونه برای تهیه‌ی روزی حلال، زحمت می‌کشد و این خود انگیزه‌ای برای خواندن درس‌هایم می‌شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب