گفتگو با امیر حسین قویدل رتبه 2تجربی و 3 زبان کنکور 96 ازتبریز

از دوم دبیرستان به مدت 3 سال عضو کانون بودم و در سال آخر هیچ غیبتی نداشتم .

گفتگو با امیر حسین قویدل رتبه 2تجربی و 3 زبان کنکور 96 ازتبریز

مصاحبه امیر حسین قویدل – رتبه 2 كشوري تجربی و رتبه 3 كشوري زبان 


- از چه سالی به کانون آمدید ؟

از دوم دبیرستان به مدت 3 سال عضو کانون بودم و در سال آخر هیچ غیبتی نداشتم .


- شغل پدر و مادرتان چیست ؟

پدرم پزشک و مادرم فرهنگی هستند .


- پیوستگی و هماهنگی با برنامه راهبردی چه میزان برایت اهمیت داشت ؟

هر چند روز یکبار به برنامه راهبردی نگاه می کردم چون برایم مهم بود که با برنامه راهبردی پیش برم و بعد از هر آزمون بلافاصله برنامه آزمون پیش رو را بررسی می کردم .


- طبيعتاً هر انساني به مشاوره و استفاده از رهنمودها و تجربيات ديگران نياز دارد اما سوالمان اين است كه آيا مشخصاً برنامه ريز درسي كه ساعات مطالعه را برايتان مشخص و برنامه ريزي كند داشته ايد ؟

خير نداشته ام و سعي مي كردم با برنامه راهبردي كانون پيش بروم .


- میزان مطالعه شما چند ساعت در روز بود و برای پیشرفت در درس ها چه تلاشی می کردی ؟

به طور میانگین روزانه 8 ساعت مطالعه می کردم و برای بهتر شدن درس هایم از بعضی از تفریحاتم دل کندم و از فضای مجازی خارج شدم .


- روش مطالعه شما چگونه بود ؟

تمرکز زیادی روی کتاب درسی می کردم و اول از روی کتاب درسی می خواندم بعد که احساس می کردم کافی است و قانع که می شدم سراغ حل تست می رفتم و بعد مجدداً نکات مهم را در حاشیه کتاب می نوشتم .


- نقش پدر و مادرت را چگونه توصیف می کنی ؟

از کودکی نیاز شدیدی به حضور مادرم در زمان درس خواندن داشتم و درباره مطالب درسی با هم صحبت می کردیم . در بعضی از مباحث درس زیست شناسی حتی پای کتاب گایتون که یکی از کتاب های دانشگاهی رشته پزشکی است به میان می آمد تا مطالب برایم شفاف شود و مادرم حتی یک هفته مانده به کنکور هم برایم املا می گفت . به میزانی با خانواده ام راحت بودم و حضورشان برایم آرام بخش بود که نه در اتاق شخصی ام بلکه در سالن پذیرایی یا نشیمن منزل درس هایم را می خواندم و مشکلی هم نداشتم .


- سؤال از مادر امیر حسین : چه لزومی داشت که شما به امیر حسین که دانش آموز کنکوری بود املا بگویید و اینکه چرا شخص دیگری این کار را برایش نمی کرد ؟

مادر امیر حسین : حضور ما برای امیر حسین مهم بود امیر حسین اعتماد زیادی به من داشت و بر اساس این اعتماد به من می گفت که تو بهتر تشخیص می دهی که چه چیز مهم است و چرا مهم است و نتیجتاً زمانی که من برایش املا می گفتم بسیار راحت می پذیرفت و ارتباط خوبی برقرار می کرد .- آيا به جز آزمون هاي برنامه اي كانون بطور مداوم در آزمون های موسسات ديگري شركت مي كرديد ؟

 فقط در آزمون هاي كانون بصورت مستمر و طبق برنامه راهبردي  شركت مي كردم .


- آزمون های کانون چه نقشی در موفقیتت داشت ؟

نقش آزمون ها واقعاً کلیدی بود ، آزمون های کانون نکات زیادی دارد و کمک می کند هر دانش آموز سطح خودش را بداند و به نظرم استاندارد ترین و منظم ترین آزمون های کشور آزمون های کانون قلم چی است .


- به چه میزان از کلاس های خصوصی و خارج از مدرسه استفاده کرده اید ؟

در سال دوم و سوم دبیرستان در یکی از دروس اختصاصی به کلاس می رفتم اما در سال آخر فقط برای یکی از دروس عمومی از کلاس استفاده کردم آن هم برای حل تست و جمع بندی که البته زیاد خواست خودم نبود چون به دعوت یکی از دوستان صمیمی در آن کلاس شرکت می کردم .


- ویژگی اصلی شخصیت آموزشی شما چیست ؟

درس هایم را با برداشت های معقول و منطقی شخصی ام مطالعه می کردم نه با نظرات شخصی دوستان و دبیران چرا که منطق من برای پذیرش هر نظری چهار چوب کتاب و سؤالات کنکور بود .


- عامل موفقیتت را در چه می دانی ؟  

اصلی ترین عامل موفقیت برای دانش آموزان بنظر من نوع نگرش آنها به مطالب درسی است ، یعنی قدرت تحلیل و استنباط شخصی دانش آموزان از مطالب درسی بسیار مهم است .


- آیا توصیه ای به دانش آموزان دارید ؟

به دانش آموزان پیشنهاد می کنم بیشتر در محیط خانواده حضور داشته باشند و در محیط خانواده درس بخوانند در این صورت بیشتر پیشرفت خواهند كرد .گفتگو با امیر حسین قویدل رتبه 2تجربی و 3 زبان کنکور 96 ازتبریز
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24