از چه زمانی در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

اگر قصد شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای در تابستان را دارید باید با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح درس بخوانید و بدون داشتن مطالعه‌ی کافی و صرفاً فقط ثبت نام، در آزمون شرکت نکنید.

از چه زمانی در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

کنکوری‌های ۹۷! تابستان بهترین زمان و فرصت برای برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی‌های مطالعاتی هر درس است. اغلب در تابستان داوطلبان زیادی اقدام به شرکت و ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی می‌کنند و سؤال متداولی که در بین داوطلبان کنکور سراسری وجود دارد عبارت‌ است از

- با توجه به سطح درسی بهتر است از چه وقت در آزمون‌ها ثبت نام کنیم؟

- آیا بهتر نیست در تابستان بیش‌تر به کلاس برویم و تنها برای دوران جمع‌بندی آخر هر ترم، آزمون ثبت نام کنیم؟

- اگر در بهترین و استانداردترین آزمون ثبت نام کنیم تا چه اندازه می‌تواند باعث بهبود کیفیت مطالعاتی و تست‌زنی شود؟

و سؤالاتی از این دستکه اهمیت و ضرورت شرکت در آزمون آزمایشی را مورد پرسش قرار می‌دهد. در ادامه نکاتی ارائه می‌شود تا با خیالی آسوده و مطمئن تصمیم بگیرید.

۱- اگر قصد شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای در تابستان را دارید باید با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح درس بخوانید و بدون داشتن مطالعه‌ی کافی و صرفاً فقط ثبت نام، در آزمون شرکت نکنید.

۲- شرکت در آزمونی که برای آن مطالعه‌ی هدفمندی انجام نشده باعث ایجاد عادات غلط مطالعاتی و تست‌زنی می‌شود.به محض برخورد با تست‌هایی که شک دارید یا مبحث مربوط به آن تست را نخوانده‌اید، شروع به تست‌زنی تصادفی می‌کنید و با این کار نه‌تنها نمره‌ی منفی خواهید گرفت بلکه این روش غلطدر مطالعه‌ی شما ریشه‌دار خواهد شد و آن را در طول آزمون‌های بعدی تکرار خواهید کرد، حتی اگر به‌خوبی مطالعه داشته باشید.

۳- شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای برای داوطلبان سطح ضعیف تا متوسط فقط سنجش و محک زدن آموخته‌ها نیست بلکه تمرین مهارت‌های مدیریت آزمون است. هر چه زودتر و مصمم‌تر در آزمون‌‌ها حضور یابیدبه همان میزان مهارت‌های کلیدی مطالعاتی و تست‌زنی در شما افزایش می‌یابد. خطاهای شما در مطالعه و تست‌زنی و در جلسه‌ی آزمون به‌مراتب کم‌تر از زمانی است که در جلسه‌ی آزمون حضور ندارید و فقط در خانه درس می‌خوانید و تست می‌زنید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24