کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس

کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، روز سه شنبه دهم مرداد 96 با حضور وزیر بهداشت مورد بهره برداری قرار گرفت.

کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس

کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، روز سه شنبه دهم مرداد 96 با حضور وزیر بهداشت مورد بهره برداری قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، آیین افتتاح کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز سه شنبه 10 مرداد سال جاری با حضور حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، اسدالله درویش‌امیری استاندار زنجان، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و برخی روسای مجامع خیرین کشور، کاظم قلم چی متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی، جلیل خاوندگار مدیر نمایندگی بنیاد در زنجان و مسئولان استان برگزار شد.


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس

کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکسحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در این مراسم با ابراز خرسندی از مشارکت بنیاد قلم چی در امر ساخت و تکمیل پروژه بزرگ کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از کاظم قلم چی بنیان گذار و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) قدردانی کرد.

به گفته علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، احداث این کتابخانه با دو سالن مطالعه، دو سالن کامپیوتر، سالن اداری، سالن کتاب های مرجع و همچنین مخزن کتاب و با مساحت بیش از 3 هزار مترمربع، به منظور دسترسی بهتر و بهره‌مندی هرچه بیشتر از منابع علمی و پژوهشی دانشجویان، اعضاء هیات علمی، متخصصین و پرسنل دانشگاه صورت گرفته است.

برای ساخت و تجهیز کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان حدود 32 میلیارد ریال هزینه شده که 15 میلیارد ریال توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی تامین شده است.

در این کتابخانه یک هزار و 600 پایان نامه، 2 هزار نسخه کتاب به زبان لاتین و بیش از 6 هزار نسخه کتاب به زبان فارسی وجود دارد و برای تکمیل مجموعه کتاب ها، اقدامات لازم انجام شده است.


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس
مهدی اسکندری معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سخنانی در این مراسم گفت: این دانشگاه شامل 8 دانشکده (پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و...) و یک پردیس بین الملل یا خودگردان است. با توجه به افزایش رشته ها و دانشجویان طرح توسعه دانشکده علوم پزشکی و همینطور بر اساس مجموعه الحاقی با اشاره به خیرساز بودن این مجموعه، دانشگاه تمایل دارد که تامین مالی برای دانشکده پزشکی از اعتبارات دولتی نباشد.

وی گفت: در حال حاضر در این دانشگاه بیش از 3 هزار و 600 دانشجو مشغول به تحصیل هستند و بر اساس افق 1400 و 1405 تعداد دانشجو در این دانشگاه باید حداقل به 2 برابر برسد؛ تعداد رشته ها در حال حاضر 63 رشته است که در نهایت به 145 رشته خواهد رسید. تعداد هیات علمی نیز در حال حاضر 343 نفر است که باید به 635 نفر ارتقاء یابد.

اسکندری افزود: بیش از 30 هزار فارغ التحصیل از این دانشگاه در رشته های مختلف علوم پزشکی و بیش 2000 پزشک از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و در نقاط مختلف کشور در حال خدمت هستند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بحث آمایش سرزمین در آموزش علوم پزشکی با توجه به شاخص های بررسی شده به عنوان قطب مرکزی استان های شمال غرب کشور (قزوین، البرز، قم و مرکزی) انتخاب شده است.کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکسدکتر محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در آیین افتتاح کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به این نکته که در دین مبین اسلام فضیلت دانش از هر عبادتی بالاتر است، اظهار داشت: مشارکت افراد نیک اندیشی همچون کاظم قلم چی در امور خیر موجب ماندگاری نام این بزرگواران در تاریخ خواهد بود و خیرین این فیض عظیم را متوجه زندگی خود می کنند.

وی در ادامه گفت: با همت بنیاد قلم چی در سال جاری 120 هزار دانش آموز واجد شرایط در سطح کشور بورسیه می شوند.

حافظی با ذکر اهمیت و نقش حضور جامعه خیرین در بسترسازی مناسب برای دانش آموزان و دانشجویان در کسب علم و دانش افزود: تاکنون به همت خیرین، فعالیت های مهمی در عرصه مدرسه سازی، دانشگاه سازی و کتابخانه سازی انجام شده؛ که فقط با مشارکت خودِ مردم چنین افتخاری در سطح کشور و نیز در جهان میسر شده است و به لطف خداوند 37درصد از کل مدارس کشور با همت نیک اندیشان احداث شده است.

وی با اشاره به حضور 650 هزار خَیر در سطح کشور تصریح کرد: در نخستین سال تشکیل جامعه خیرین، از سوی این افراد کمکی بالغ بر شانزده میلیارد و هشتصد میلیون تومان را شاهد بودیم که اکنون این مبلغ به بیش از یک هزار و هشتاد و چهار میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با یادی از مرحوم احمد مهدوی بنیان گذار دانشگاه علوم پزشکی زنجان، این دانشگاه را افتخارآفرین در عرصه علم و دانش معرفی کرد.کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکسکتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس
در این مراسم کاظم قلم چی بنیان گذار و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) در سخنانی، با قدردانی از زحمات، صبوری و اشتیاق رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ساخت کتابخانه قلم چی، اظهار داشت: افرادی همچون دکتر بیگلری که در انجام امور خیر اهتمام می ورزند، خود را وامدار خیرین و واقفانی می دانند که نسل در نسل به این امر مهم پرداخته اند.

وی با تأکید بر اداء دِین و تعهد دانشجویان نسبت به دانشگاه محل تحصیلشان گفت: وقتی دانشجویی به آرزویش می رسد و برای ادامه تحصیل وارد دانشگاهی می شود، وظیفه خدمت رسانی به آن دانشگاه را خواهد داشت و این موضوع باید در میان دانشگاه ها و دانشگاهیان فرهنگ سازی شود.

قلم چی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در حوزه علم و دانش و اینکه از ساخت و سازهایی مانند کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان هدف والاتری دنبال می شود، تصریح کرد: طبق گزارش 2016 HDI سازمان ملل متحد، ایران در عرصه آموزش از کشورهایی مانند مالزی، ترکیه و برزیل جلوتر است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 3600 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی زنجان مشغول به تحصیل هستند و بیش از نیمی از این جمعیت را دانشجویان دختر تشکیل می دهند، ابراز امیدواری کرد و افزود: این امر نشان دهنده گسترش دانش و آموزش در همه ارکان جامعه است.

بنیان گذار بنیاد قلم چی درباره فرهنگ سازی به منظور مشارکت همه اقشار تحصیل کرده کشور، خصوصا جامعه پزشکی در امور خیر مانند مدرسه سازی گفت: بیشترین درصد مشارکت برای ساخت مدارس در میان معلمان و فرهنگیان است.کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس
بنابر این گزارش، اجرای عملیات ساخت این کتابخانه منطبق با تفاهمنامه میان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و بنیاد قلم چی با پیگیری های جلیل خاوندگار مدیر نمایندگی بنیاد در زنجان در شهریور سال 95 صورت گرفت؛ عملیات ساخت این کتابخانه که از سال 90 آغاز شده بود به همت بنیاد قلم چی در سال 96 به اتمام رسید و دهم مرداد سال جاری افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکسکتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


کتابخانه قلم چی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد + عکس


منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب