روشی برای مطالعه‌ی زیست در تابستان 96

درس زیست‌شناسی جزء سرنوشت‌سازترین درس‌های گروه تجربی برای قبولی در زیرگروهایی است که ضریب 4 دارند. برنامه‌ی پیشنهادی برای مطالعه‌ی زیست‌شناسی در تابستان 96 به شرح زیر است

روشی برای مطالعه‌ی زیست در تابستان 96

درس زیست‌شناسی جزء سرنوشت‌سازترین درس‌های گروه تجربی برای قبولی در زیرگروهایی است که ضریب ۴ دارند. برنامه‌ی پیشنهادی برای مطالعه‌ی زیست‌شناسی در تابستان ۹۶ به شرح زیر است:

1- مطالعه‌ی زیست را هر روز در برنامه‌ی مطالعاتی خود قرار دهید. در هفته کل مباحث تعیین‌شده مرور کنید.  پیشنهاد می‌شود هر روز ۳ ساعت زیست بخوانید.

2- شنبه‌ها بیماری‌های موجود در کل کتاب‌های سال دوم، سوم، چهارم مطالعه شود. از زیست دوم شروع کنید و نکته‌های مربوط با بیماری‌های هر کتاب را از نگاه خودتان با دست‌خط خود یادداشت کنید. یکی از روش‌های مؤثر در یادگیری، جدول کشیدن است. بیماری‌ها و نکته‌های مربوط به آن‌ها را در یک جدول مکتوب کنید.

3- یک‌شنبه‌ها گیاهان موجود در کتاب‌های زیست را مطالعه کنید و نکته‌های آن‌ها و نکته‌های مرتبط با هر گیاه را مطالعه کنید. در  کنکور 96 پنج سؤال مستقیماً از مباحث گیاهی طرح شده بود.

4- دوشنبه‌ها نکته‌های جانوران موجود در کتاب زیست را یادداشت کرده و خصوصیات آن‌ها را بنویسید.

5- سه‌شنبه‌ها مطالب ترکیبی را در دفترچه‌ی نکات ثبت کنید. فصل‌هایی که مرتبط هستند با هم مطالعه کنید و نکته‌های ترکیبی آن‌ها را در جزوه‌ای با نام جزوه‌ی ترکیبی فصل‌های زیست جمع‌آوری کنید. حداقل تعداد سؤالات ترکیبی در هر کنکور 10 سؤال است.

6- چهارشنبه‌ها شکل‌های کتاب زیست را مطالعه کنید. نکات ترکیبی شکل‌ها را استخراج و نکته‌های مفهومی مربوط را در متن فصل و فصل‌های دیگر کتاب‌ها کشف کنید. هرساله بیش از 10 سؤال در کنکور از شکل‌های کتاب درسی است. بهترین و کامل‌ترین کتاب برای شکل‌های زیست، کتاب زیست تصویری است که همه‌ی نکات مرتبط با شکل‌ها در آن بیان شده است.

7- پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها از مطالبی که در کل هفته خوانده‌اید تمرین تست کنید. تست‌زنی را زمان‌دار انجام دهید و تست‌های خود را از بین تست‌های ده سال گذشته از کتاب آبی کانون انتخاب کنید. نشان‌دار کردن تست‌ها را فراموش نکنید. آیا می‌دانید بیش از 80 درصد سؤالات کنکور 96 با سؤالات کتاب آبی منطبق و مشابه بوده است؟مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24