با این نیم تنه کارگران ابرقهرمان می‌شوند

شرکت آمریکایی نیم تنه ای برای کارگران ساخته که به آنان کمک می‌کندکارهایی مانند بلندکردن مصالح را راحت‌تر انجام دهند. این نیم تنه به کارگران قدرت‌های ابرقهرمان رامیدهد.

با این نیم تنه کارگران ابرقهرمان می‌شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، کارگران بخش ساختمان سازی  به زودی می توانند با قدرت های یک ابرقهرمان کار خود را انجام دهند.

یک شرکت آمریکایی اعلام کرده  نیم تنه روباتیکی طراحی کرده  که  در انجام کارها به این کارگران کمک می کند. در نتیجه از میزان جراحات  کارگران در اماکن ساختمان سازی اجتناب می شود.

با این نیم تنه کارگران ابرقهرمان می‌شوند


درحقیقت این نیم تنه جالب مینیاتوری از  اگزواسکلتونی است که در فیلم علمی تخیلی «مرد آهنین» وجود داشت.

 قدرت این لباس به کارگران اجازه می دهد کارهایی مانند بلند کردن مصالح و نگه داشتن ابزارهای ساخت ساز را بدون فشار به بدنشان انجام دهند.

شرکت Esko Bionics در ایالت کالیفرنیا مشغول این لباس هاست که Zero G نام گرفته است. این لباس ها از مارس ۲۰۱۸ به انگلیس وارد می شود تا کمک حال کارگران ساختمانی شوند.

این نیم تنه به قیمت حدود ۵ هزار دلار عرضه می شود حدود ۴.۳ کیلوگرم وزن دارد. همچنین دستگاه می تواند میزان باری از وزن ۲.۲ تا ۶.۸ کیلوگرم به ازای هر بازو را تحمل کند. نیم تنه Zero G برای بازوهای کارگر نوعی نقطه اتکا فراهم می کند تا فعالیت های مختلف مانند حمل مصالح بالای سر را انجام دهد.

نسخه کامل این لباس نیز تا پایان ۲۰۱۹ میلادی ساخته خواهد  شد که شبیه لباس مرد آهنین است.

منبع :

زهرا حسین پور