پایه‌ی نهم و سالی سرنوشت‌ساز

پایه‌ی نهم سالی سرنوشت‌ساز و بسیار مهم برای دانش‌آموزان است، با وجود این برخی از میزان اهمیت این سال تحصیلی ناآگاه هستند و بدون فکر و برنامه‌ریزی از کنار آن عبور می‌کنند.

پایه‌ی نهم و سالی سرنوشت‌ساز

پایه‌ی نهم سالی سرنوشت‌ساز و بسیار مهم برای دانش‌آموزان است، با وجود این برخی از میزان اهمیت این سال تحصیلی ناآگاه هستند و بدون فکر و برنامه‌ریزی از کنار آن عبور می‌کنند.

از گذشته تا به امروز عقیده بر این است که کنکور و انتخاب رشته در سال چهارم دبیرستان تعیین‌کننده‌ی آینده‌ی تحصیلی دانش‌آموزان است و به فراخورِ میزان توجهی که به این موضوع می‌شود، برای دانش‌آموزان، خانواده‌ها، مشاوران و حتی نظام آموزشی اهمیت بسیار پیدا کرده است. در این میان به چه اندازه به انتخاب رشته‌ی اولیه در سال نهم و انتخاب صحیحِ دانش‌آموزان توجه می‌شود؟

کارهای زیر می‌تواند تأثیری بزرگ در انتخاب دقیق رشته توسط نهمی‌ها داشته باشد:

- در ماه‌های آغازینِ سال نهم دوره‌های مشاوره و اطلاع‌رسانی درباره‌ی رشته‌های دبیرستان و زیرشاخه‌های  دانشگاهی برگزار کنیم.

- در توضیحِ هر رشته علاوه بر بازار کار و دانشگاه‌های پذیرا و...، بیش‌تر درباره‌ی درس‌هایی که برای هر رشته مهم‌تر است و پتانسیل‌هایی که فرد برای موفقیت در آن رشته لازم دارد، صحبت کنیم.

کوچک‌ترین پیامد مثبت این کار ایجاد انگیزه برای شروع سالی مهم و تلاشِ مستمر برای دست‌یابی به اهدافِ بلندمدت دانش‌آموزان است.

با این تغییر شاید بتوان کمی از بی‌انگیزگی‌ها و عدم علاقه‌ی دانش‌آموزانِ کم‌کار به بعضی از درس‌ها که منجر به یادگیری‌های ناقص می‌شود، جلوگیری کرد؛ زیرا دانش‌آموز اگر انتخابی آگاهانه در پایان سال داشته باشد، به رشته‌ای قدم خواهد گذاشت که با علایق و توانایی‌های او سازگارتر است؛ هم‌چنین دانش‌آموزان سخت‌کوش می‌توانند به‌درستی راهِ خود را پیدا کرده و با برنامه‌ریزی‌ صحیح و منظم در طی 4 سال تا پایان دوران دبیرستان به هدف و خواسته‌ی خود دست پیدا کنند. این موضوع به هر دانش‌آموز با هر سطحی از تلاش کمک خواهد کرد. قطعاً این مهم با کمکِ نظام آموزشی و همدلی بخش اجرایی امکان‌پذیر و اجرایی خواهد بود.


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب