پیش‌خوانی درس‌ها در تابستان

برنامه‌ی تابستان متشکل از دو قسمت است: نگاه به گذشته و نگاه به آینده. در نگاه به آینده دو یا سه درس را انتخاب می‌کنید و آن‌ها را پیش‌خوانی می‌کنید.

پیش‌خوانی درس‌ها در تابستان

برنامه‌ی تابستان متشکل از دو قسمت است: نگاه به گذشته و نگاه به آینده. در نگاه به آینده دو یا سه درس را انتخاب می‌کنید و آن‌ها را پیش‌خوانی می‌کنید. یادتان باشد که در تمام روش‌های مطالعه، پیش‌خوانی گام اول است.

دانش‌‌آموزاني كه درس خواندن را شروع كرده‌اند بايد مديريت زمان خوبي داشته باشند. این‌که ساعت خواب شما در تابستان تغيير كرده دليلی برای کنار گذاشتن درس‌ها نیست. هر لحظه از زمان حساسيت خاص خودش را دارد.

رتبه‌هاي برتر سال آينده از همين تابستان مشخص مي‌شوند. اتفاقاً كساني كه در تابستان درس مي‌خوانند كساني هستند كه بيش‌تر دنبال موفقيت هستند و حتي والدين آن‌ها هم بيش‌تر به فكر امور آموزشي آن‌ها هستند. اين دانش‌آموزان از لحاظ درسي هم قوي‌تر هستند. يكي از زمان‌هايي كه مي‌توانيد خوب شروع كنيد تابستان است. برنامه‌ی ما زود تمام كردن نيست، بلكه به‌موقع تمام كردن است، اما يك شرط دارد: زود شروع کنید.

پیشنهاد می‌کنم داوطلبان رشته‌ی ریاضی در تابستان رياضي و فيزيك و رشته‌ی تجربي رياضي و زيست و فيزيك و شيمي را بخوانند. توصيه‌ی ديگرم خواندن درس عربي است. برخي در تابستان از كلاس استفاده می‌کنند ولي برخي نیز خودشان مطالب را مطالعه می‌كنند. براي كساني كه مي‌خواهند خودشان مطالعه كنند انتخاب كتاب خيلي مهم مي‌شود. حتماً كتابي را تهيه كنید كه براي‌تان مفيد باشد. براي درس‌هایی به كلاس بروید که مطالعه‌ی آن‌ها در طول سال تحصيلي وقت زيادي از شما می‌گیرد. در كلاس پيش‌خواني کنید و بدانید که اولين قدم برای يادگيري است. با پيش‌خواني و مطالعه در تابستان، وقتي در سال تحصيلي به كلاس مي‌رويد چرخه‌ی يادگيري بين شما و معلم ايجاد مي‌شود. شما فقط يك شنونده نيستيد، بلكه در كلاس مشاركت مي‌كنيد.

اگر برای درسی نگاه به آینده انتخاب نکرده‌اید به یک مجموعه‌سؤال موازی از همان درس از سال گذشته پاسخ بدهید.

در کنار این موضوع به انتخاب منابع دقت کنید. در میان منابع، کتاب تابستان مهم‌ترین اولویت است.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب