سه گام اولیه در یادگیری

اکنون که کلاس‌های تابستانی شروع شده و معلم‌ها تدریس را آغاز کرده‌اند، گام اول این است که درس را در کلاس یاد بگیرید.

سه گام اولیه در یادگیری

اکنون که کلاس‌های تابستانی شروع شده و معلم‌ها تدریس را آغاز کرده‌اند، گام اول این است که درس را  در کلاس یاد بگیرید. یادگیری در کلاس معنی دارد و اگر مفاهیم را به طور کامل متوجه شوید برای تثبیت آن به مشکلی برنمی‌خورید. اگر می‌خواهید مباحث را خوب یاد بگیرید در قدم اول خوب گوش کنید.

گام دوم در یادگیری مطالعه‌ی درس هر روز در همان روز یا به‌اصطلاح روزخوانی کردن است. با روزخوانی کردن مباحث کوچکی که ممکن است از خاطرتان رفته باشد دوباره به یاد می‌آورید و غبار فراموشی  از روی مباحث برداشته می‌شود.

گام سوم که بسیار مهم است، تست زدن بعد از درس خواندن است. درس خواندن بدون تست زدن معنایی ندارد. درس خواندن و کنکوری خواندن و... را از هم تفکیک نکنید و بدانید که تست زدن چیزی جدای از فهم مطالب نیست.

باید مباحث را خوب و مفهومی یاد بگیرید و برای رسیدن به آن نیاز به حل تست دارید؛ بنابراین باید تست بزنید. تا وقتی کتاب درسی را نخوانده‌اید تست نزنید و از طرف دیگر آن‌قدر مطالعه‌ی کتاب را طولانی نکنید که فرصت تست زدن پیدا نکنید.

تست زدن تکنیک و مهارتی است که هر چه بیش‌تر انجام دهید بر آن مسلط‌تر خواهید شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های الهی از دین و زندگی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا