در تابستان 96

از اولین روز مطالعه، دفتر برنامه‌ریزی خود را با دو رنگ آبی (ساعت مطالعه‌ی بیش از 8 ساعت) و رنگ قرمز (ساعت مطالعه‌ی کم‌تر از 5 ساعت) تکمیل کرده و با خود رقابت کنید.

در تابستان 96

از اولین روز مطالعه، دفتر برنامه‌ریزی خود را با دو رنگ آبی (ساعت مطالعه‌ی بیش از 8 ساعت) و رنگ قرمز (ساعت مطالعه‌ی کم‌تر از 5 ساعت) تکمیل کرده و با خود رقابت کنید.

ساعات مطالعه، خواب، تماشای تلویزیون و... را در دفتر برنامه‌ریزی‌ بنویسید و هر هفته با اولیا و پشتیبان، آن را تحلیل و بررسی کنید تا بدانید که هر هفته چه عوامل مزاحمی را حذف کرده‌ و چه راه‌هایی برای افزایش ساعت مطالعه به دست آورده‌اید.

 • هر روز تست‌زنی داشته باشید. می‌توانید یادگیری‌های گذشته را با تست‌زنی سؤالات کتاب تابستان به جایگاه واقعی که همان نقاط قوت است تبدیل کنید.

 • برنامه‌ی خود را به واحد‌های کوچک تقسیم کرده و برای هر نیم‌روز برنامه‌ریزی کنید. هر آن‌چه به ذهنتان می‌رسد در یک دفترچه بنویسید و در دفتر برنامه‌ریزی وارد کنید. برای هر نیم‌روز کارهای کوچک و هدفمند طراحی کنید. کارهای کوچک آرزوهای بزرگ را می‌سازند.

 • در برنامه‌ی شخصی خود در تثبیت مطالب گذشته و مرور مطالب آینده تعادل داشته باشید. 60 درصد مطالعه‌ی خود را برای پیش‌خوانی درس‌های جدید و 40 درصد را برای تثبیت مطالب گذشته اختصاص دهید.

 • خلاصه‌برداری و نکته‌برداری را در برنامه‌تان قرار دهید. هم‌اکنون به فکر آزمون‌های جمع‌بندی باشید. در انتهای تابستان دو آزمون مهم دارید. تکمیل کتاب خودآموزی پیشرفت شما را رقم می‌زند. بعد از هر آزمون مطالب آن را بررسی و تحلیل کنید و یادگیری‌های خود را در کتاب خودآموزی بنویسید. با این کار هنر شما در آزمون دادن مشخص می‌شود؛ چون می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را با طرح سؤال و تست زدن مشخص کنید.

 • از همین امروز هر دو روز یک‌بار تست‌های درس‌های عمومی از پایه‌های دوم و سوم را با استفاده از کتاب زرد عمومی تمرین کنید و با مبحث‌شناسی خود را در جایگاه بهتری قرار دهید.

 • هر هفته دی‌وی‌دی‌های مفهومی را بازبینی و مرور کنید تا بتوانید مطالب جدید را بهتر پیش‌خوانی کنید.

 • در صورتی که مطالب جدید را با کلاس‌های تست و کنکور پیش‌خوانی می‌کنید، پایان هر هفته حتماً مرور داشته باشید و خلاصه‌برداری کرده و تست‌های کتاب تابستان در بخش نگاه به آینده را حل کنید.

 • منطبق بر برنامه‌ی راهبردی تابستان برنامه‌ریزی کنید و مطالب هر آزمون را با ارزیابی دقیق در کتاب خودآموزی بنویسید تا سرنخ‌های هر سؤال چراغ راهی برای آزمون بعدی باشد.

 • تابستان زمان یادگیری است. یادگیری حاصل تفکر و تأملی است که در جلسه‌ی آزمون بر روی مباحث و مطالب دارید که به آن بازیابی اطلاعات گفته می‌شود. زمانی که به یک موضوع فکر می‌کنید می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که در مورد مبحث یا موضوع دارید، آن را دسته‌بندی کنید. در آزمون‌های تابستان یادگیری‌های خود را طبقه‌بندی کنید و در کنار هر سؤال علامت «ش، ف، ن، م، ج» قرار دهید؛ یعنی سؤالات شک‌دار، نکات فراموش‌شده، مطالب ناقص خوانده‌شده، نکته‌های مهم، نکته‌ی جدید.

 • بهترین راه برای طبقه‌بندی کردن یادگیری‌ها، شرکت در آزمون‌های تابستان است.

 • کوهنوردان تجهیزات لازم را برای فتح قله‌ها در کوله‌‌ی خود به همراه دارند. شما نیز برای فتح و کسب نتایج در تابستان کوله‌بار خود را با اجرایی کردن نکات گفته‌شده پربارتر کنید.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب