دفتر چهار فصل

داشتن رؤیاهای بزرگ باعث می‌شود تصویرهایی که از خودتان در ذهن مجسم می‌کنید، بهبود یابد و اعتمادبه‌نفستان بالا رود.

دفتر چهار فصل

داشتن رؤیاهای بزرگ باعث می‌شود تصویرهایی که از خودتان در ذهن مجسم می‌کنید، بهبود یابد و اعتمادبه‌نفستان بالا رود. به‌خصوص وقتی بدانید می‌توانید در تابستان تصویرهای رؤیاهای خود را در دفتر چهارفصل از فصل تابستان برای فصل‌های دیگر تصویرسازی کنید تا بتوانید برای رسیدن به هدفتان مسیر را هموار کنید.

خاصیت هیجان‌انگیزی که تصویر ذهنی از آینده دارد این است که شما را به تلاش و سخت‌کوشی تشویق می‌کند. یکی از ابزارهایی که می‌تواند رؤیاهای شما را به تصویرهای حقیقی که همان هدف‌های شماست نزدیک‌تر کند دفتر برنامه‌ریزی است.

دفتر برنامه‌ریزی خاصیت نگاه به گذشته دارد

آینده‌ی شما روزهای پیش روی شماست. فردای شما را همین امروز رقم می‌زند. اگر همین امروز تصمیم بگیرید دفتر برنامه‌ریزی‌تان را تکمیل کنید باعث می‌شود در ابتدای سال تحصیلی تصویر شفاف‌تری از آینده‌تان داشته باشید.

هر هفته به میزان تلاشی که خواهید کرد روزها، هفته‌ها و فرداهای خود را با تصویری روشن‌تر رقم خواهید زد. برگشت به عقب و بررسی هفته‌های گذشته‌ که در دفتر برنامه‌ریزی ثبت کرده‌اید گواه و شاهد تلاش و سخت‌کوشی‌های شما هستند. فصل تابستان بهترین فصل برای جبران بهار است. در این فصل شما وقت بیش‌تری خواهید داشت تا به خودشناسی برسید.

دفتر برنامه‌ریزی بین درس‌ها تعادل ایجاد می‌کند

هر کس با توجه به توانایی‌ها و آموخته‌های خود می‌تواند واقعیت‌های خود را در دفتر برنامه‌ریزی ثبت کند تا با توجه به ساعات ثبت‌شده و با بررسی و تحلیل تشخیص دهد که برای هر درس به چه میزان مطالعه و به چه میزان تست کار کرده است. تعادل بین درس‌ها باعث می‌شود در پایان تابستان به تصویر واقعی از موفقیت دست یابید.

دفتر برنامه‌ریزی مسیر شما را روشن و شفاف می‌کند

در ابتدای راه (فصل تابستان) مسیر خود را مشخص کنید. با تصمیمات سرنوشت‌ساز خود می‌توانید مسیر خود را هموار کرده تا در انتهای تابستان سال تحصیلی مهر را با تسلط شروع کنید. با استفاده از جدول هدف‌گذاری کوتاه‌مدت دفتر برنامه‌ریزی می‌توانید براي هر نصف روز برنامه داشته باشد و تصميمات کوتاه‌مدت و لحظه‌اي خود را مدیریت کنید.

دفتر برنامه‌ریزی مانند بازی‌های تدارکاتی عمل می‌کند. با نگاه به جدول هدف‌گذاری می‌توانید بازی‌های فصل (روزها و هفته‌های فصل بهار) را بهتر ارزیابی کنید.

عوامل مخل مطالعه‌تان را کشف کنید؛ عواملي مانند خواب، تماشای تلويزيون، کامپيوتر و کارهاي جانبي رابطه‌ي عکس با مطالعه دارند. اگر اين عوامل بيش‌تر از ساعت مطالعه‌ي شما باشند، موفقيت شما کم‌رنگ‌تر خواهد شد. با ثبت وقايع در دفتر برنامه‌ريزي، مديريت درستي برای این عوامل خواهيد داشت. تابستان بهترین فرصت برای شناسایی عوامل مخل مطالعه است تا بتوانید برای آن‌ها راه‌حلی پیدا کنید. دانستن کافي نيست، بايد هر چالش را به فرصت تبديل کنيد و بهترين بازدهي را از آن بگيريد. هر گاه اراده‌ي کافي داشته باشيد راه براي‌تان روشن و شفاف خواهد شد.

هنگامی که دفتر برنامه‌ریزی را تکمیل می‌کنید به شناخت دقیقی از توانایی‌های خود می‌رسید و عامل مهمی است برای رسیدن به یک طرح و برنامه‌ی واقع‌بینانه. پس هر روز با دقت به صورت مستمر و پیگیر دفتر برنامه‌ریزی را پر کنید و در پایان هر هفته به صفحه‌ی 182 مراجعه کنید تا با ثبت عملکرد هفتگی خود از توانایی‌ها و قابلیت‌های خود شناخت دقیق‌تری به دست آورید. این مهم را در تابستان در برنامه‌ی خود قرار دهید تا مسیر موفقیت را برای خود هموار کنید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24