هر چه شما زمزمه کنید، آهنگ آن ساخته می‌شود

از این به بعد برای خلق موسیقی نیازی نیست در این زمینه تخصص و تحصیلات خاصی داشته باشید و تنها کافیست آن را در ذهنتان زمزمه کنید تا صدایش را در محیط واقعی بشنوید.

هر چه شما زمزمه کنید، آهنگ  آن ساخته می‌شود

 به نقل از دیجیتال ترندز، محققان موفق به طراحی رابط کاربری الکتروانسفالوگرافی خاصی شده اند که به افراد امکان می دهد موسیقی محبوبشان را در ذهن نت خوانی کنند و این رابط آنها را به موسیقی واقعی مبدل و پخش کند.

این رابط الکتروانسفالوگرافی قادر به برآورد و درک فعالیت الکتریکی بخش های مختلف مغز و ضبط این فعالیت ها برای پخش و نمایش بر روی کاغذ با بر روی نمایشگر است. پیش از این از رابط های مذکور برای کنترل ذهنی پهپادها، اندام مصنوعی بدن و غیره استفاده شده است.

متخصصان مغز و اعصاب در دانشگاه واشنگتن می گویند این دستاورد بسیار منحصربه فرد است،  زیرا از آن می توان برای کمک به رفع اختلالات عصبی افراد هم استفاده کرد.

برای استفاده از این فناوری پوشش خاصی بر روی سر افراد نصب می شود که سیگنال های مغزی را به نوت های موسیقی مبدل می کند. این ابزار قادر به تحلیل دو دسته از سیگنال های مغزی است که مربوط به قشری از مغز می باشند که در حال تعامل با چشم و تفکرات ذهنی می باشد.

صدای موسیقی پخش شده از این طریق به گونه ای است که حضار تصور می کنند چندین آلت موسیقی در حال نواختن است. در جریان استفاده آزمایشی از این فناوری ۱۵ انسان سالم و بالغ از ابزار یاد شده برای خلق نت های موسیقی استفاده کردند، بدون آنکه برای این کار هیچ آموزشی دیده باشند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24