انتخاب رشته‌ی نهمی‌ها: معرفی رشته‌های هنرستان

نهمی‌های عزیز! برای این‌که درست‌تر بتوانید تصمیم بگیرید به کدام رشته بروید، به‌منظور آشنایی با رشته‌های هنرستان، مطلب زیر را بخوانید و مسیرتان را مشخص کنید.

انتخاب رشته‌ی نهمی‌ها: معرفی رشته‌های هنرستان

راه آينده‌ي من كدام است؟


با توجه به گستردگي علوم و فنون و مهارت‌ها در جامعه‌ي امروزي و تخصصي‌تر شدن دانش و همچنين تعدد مشاغل، نياز جامعه به افرادي كه دانش و مهارت خاصي در عرصه‌ي معيني از فعاليت‌هاي اجتماعي داشته باشند، فزوني مي‌يابد.


اگر در گذشته‌اي نه چندان دور بسياري از پدران و مادران، آينده و شغل مناسب براي فرزندانشان را در چند رشته و شغل محدود مي‌ديدند، امروزه پهناي تخصص‌ها و قابليت‌هاي فني موردنياز جامعه بسيار وسيع‌تر شده است و زمينه‌هاي مختلفي از رشته‌هاي كاملاً فني تا رشته‌هاي خدماتي، هنري، كشاورزي و . . . را در بر مي‌گيرد. با توجه به اين گستردگي، ضروريست براي تعيين راه آينده دقت و تمركز بيشتري صورت گيرد.


در سال‌هاي اخير كف معدل پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي هنرستاني به‌طور روز افزون بيش‌تر مي‌شود و اين نشانه‌اي از اقبال عمومي اولياي فرهيخته و دانش‌آموزان برتر به رشته‌هاي هنرستاني و فني و حرفه‌اي است.


در نظام جدید آموزشی فنی و حرفه‌ای، دوره‌ی هنرستان هم مانند شاخه‌های نظری 3 ساله شده است. برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌ها و مفاد درسی تخصصی شاخه‌ی هنرستان، با برخی از رشته‌های آن آشنا شوید. 


در این رشته‌ها می‌توانید با شرکت در آزمون‌های کانون، به یادگیری خود غنا و کیفیت بهتری بدهید.


مطالب معرفی رشته های هنرستان  را در فایل ضمیمه دنبال کنید.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب