اپل کاربردهای جدیدی برای تراشه NFC در نظر دارد

اپل در حال حاضر از NFC برای سیستم پرداخت موبایلی Apple Pay استفاده می‌کند. با استفاده از تراشه NFC، دو دستگاه الکترونیکی می‌توانند در فاصله نزدیک باهم ،بی آنکه با یکدیگر

اپل کاربردهای جدیدی برای تراشه NFC در نظر دارد

اپل در حال حاضر از NFC برای سیستم پرداخت موبایلی Apple Pay استفاده می کند. با استفاده از تراشه NFC، دو دستگاه الکترونیکی می توانند در فاصله نزدیک باهم ،بی آنکه با یکدیگر تماس داشته باشند ارتباط برقرار کنند. هنگامی که اپل این تراشه را به گوشی های آیفون اضافه کرد، کاربرد آن را به Apple Pay محدود ساخت. اما این محدودیت همزمان با عرضه iOS 11 برطرف می شود.


اپل قصد دارد در iOS 11 قابلیتی با نام Core NFC عرضه کند که به برنامه نویسان امکان دسترسی به NFC را می دهد تا بتوانند از آن در داخل اپلیکیشن ها استفاده کنند. در این نسخه از iOS، می توان تگ های NFC را روی برخی از مدل های آیفون خواند. به این ترتیب، امکان باز کردن برنامه ها، یا ایجاد تغییر در برخی تنظیمات از این طریق فراهم می شود.

علاوه بر این، کاربر می تواند در حالی که در نزدیکی قفسه های فروشگاه ایستاده، هر کالا را اسکن کرده و اطلاعات بیشتری درباره آن بدست بیاورد. همچنین، با استفاده از NFC می توان با مراحل انتقال کالا از خط تولید تا فروشگاه آشنا شد. تشخیص اصالت هر کالا، از دیگر قابلیت های NFC خواهد بود.


قابلیت Core NFC در گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس و مدل های بعد از آن عرضه می شود. آن دسته از برنامه نویسان iOS که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستند می توانند به این لینک مراجعه کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب