شرایط «بورسیه» بنیاد علمی آموزشی قلم چی

سال گذشته 106 هزار دانش آموز در سراسر ایران تحت پوشش بورسیه بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) قرار گرفتند که این تعداد برای امسال به 120 هزار دانش آموز افزایش یافته است.

شرایط «بورسیه» بنیاد علمی آموزشی قلم چی

سال گذشته 106 هزار دانش آموز در سراسر ایران تحت پوشش بورسیه بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) قرار گرفتند که این تعداد برای امسال به 120 هزار دانش آموز افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، زهرا علومی، مسئول بورسیه اظهار داشت: دانش آموزان مستعد و سخت کوشی که با مشکلات مالی روبرو هستند، اگر معدل آنها بالای 18 باشد، پس از مصاحبه و گذراندن آزمون های دوره ای (یک فصل از زمان ثبت نام ) در صورت عدم غیبت و کسب میانگین تراز بالای 5000، برای استفاده از خدمات رایگان بنیاد شامل برنامه ریزی آموزشی، آزمون های برنامه ای و کتب کانون، به عنوان بورسیه قطعی پذیرفته می شوند.

وی تصریح کرد: بورسیه بنیاد قلم چی به دو نوع اول و دوم تقسیم بندی می شود که بورسیه نوع اول شامل آزمون، برنامه ریزی آموزشی و دریافت سقف معینی از پکیج کتاب بصورت رایگان است.

علومی گفت: در بورسیه نوع دوم، دانش آموزانی که مشکل مالی بیشتری دارند و میانگین تراز 5500 کسب کرده اند با بررسی و تایید مسئولین بورسیه شهرستان، به دفتر مرکزی بورسیه تهران معرفی می شوند تا کمک هزینه تحصیلی ماهیانه به طور متوسط 40 تا 60 هزار تومان را بر اساس وضعیت تحصیلی دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان استثنایی (نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و معلولین جسمی حرکتی) می توانند بدون شرط معدل، میانگین تراز و بدون شرط مشکل مالی، از خدمات بورسیه بنیاد قلم چی بهره مند شوند.

دانش آموزان استثنایی باید معرفی نامه ای از طرف سازمان استثنایی شهر خود داشته باشند.

کانون فرهنگی آموزش قلم چی در سال 1384 بر گسترش دانش و آموزش وقف عام شد و از آن زمان دفتر بورسیه بنیاد علمی آموزشی قلم چی بطور رسمی و با هدف فراهم کردن زمینه مناسب برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مستعد، فعالیت خود را آغاز کرد؛ و از آن زمان تاکنون همه ساله هزاران دانش آموز دارای شرایط بورسیه را تحت پوشش قرار داده است.

دانش آموزان متقاضی و افرادی که دانش آموزان واجد شرایط را می شناسند می توانند در سراسر ایران به دفاتر بورسیه نمایندگی های بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) مراجعه کنند.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب