پاک کننده ضدباکتری برای سطوح تبلت و موبایل با استفاده از نانو

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پاک کننده تبلت، موبایل و سایر سطوح شدند که ترکیبات گیاهی دارد و مانع انتقال باکتری می‌شود.

پاک کننده ضدباکتری برای سطوح تبلت و موبایل با استفاده از نانو

بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه‌شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به‌ ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می‌کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است، نانو امولسیون پاک کننده و آنتی باکتریال تبلت و موبایل است.

تلفن همراه می تواند خطرناکترین وسیله انتقال و ابتلا به انواع بیماری‌ها باشد. زیرا موبایل مکان مناسبی برای رشد باکتری‌ ها است. سرفه کردن، خوردن غذا هنگام استفاده از تلفن همراه، چربی گوش و صورت همه از عواملی است که باعث آلودگی تلفن همراه می‌شود.

آزمایش‌ها نشان می‌دهند که تلفن‌های همراه همانند دستگیره در و پول بطور معمول حامل میکروب‌های زیادی هستند و می‌توانند بیماری‌های رایجی مثل آنفولانزا، اسهال و عفونت‌های چشمی را ایجاد کنند. 

از این رو پاک کننده موبایل و تبلت و ... که توسط محققان ایرانی به تولید رسیده، پاک کننده آنتی‌باکتریال و تمیز کننده کاملا گیاهی بر پایه تکنولوژی نانو است که برای تمیز کردن موبایل، تبلت و لپتاب مناسب هستند. پاک کننده نانو موبایل و تبلت بدون الکل بوده که باعث حفظ سلامت کریستال‌های موبایل و لوازم الکتریکی می‌شود.

این محصول، یک شوینده شامل یک سورفکتانت و یا ترکیبی از چند سورفکتانت با خواص پاک‌کنندگی در محلول‌های رقیق است. این ماده جزئی از خانواده ترکیباتی است که به صابون شباهت دارند؛ اما نسبت به صابون دارای قابلیت انحلال بیشتری در آب سخت هستند.

در بیشتر زمینه‌های مربوط به کارهای خانگی، اصطلاح شوینده به‌طور خاص به شوینده‌های لباس یا ظروف برخلاف صابون دستشویی و دیگر عوامل تمیزکاری مربوط می‌شود.

شوینده‌ها به‌طورکلی به‌عنوان پودر یا محلول‌های غلیظ در دسترس هستند. این مواد به دلیل خاصیت آمفیفیلیک مانند صابون عمل می‌کنند؛ به این صورت که دارای یک سر آب‌دوست (قطبی) و سر آب‌گریز (غیر قطبی) هستند.

امولسیون مخلوطی از دو یا چند مایع است که به‌طور طبیعی قابل مخلوط شدن نیستند. امولسیون‌ها جزئی از سیستم‌های دوفازی ماده هستند که کلوئید نامیده می‌شود. این محصول یک نانوامولسیون غیرالکلی است که به‌عنوان یک شوینده برای تمیز و براق کردن تبلت و موبایل به کار می‌رود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24