ربات جدیدی که زهر عقرب‌ها را می‌کشد!

محققان موفق به توسعه یک ربات جدید قابل حمل شدند که می‌تواند سم عقرب را برای اهداف کاربردی پزشکی استخراج کند تا برای داروهای ضد مالاریا و سرطان مورد استفاده قرار گیرند.

ربات جدیدی که زهر عقرب‌ها را می‌کشد!

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این ربات مکنده سم عقب که VES4 نام دارد، می‌تواند جایگزین مناسبی برای روش های پر خطر کنونی باشد.

محققان این پژوهش اظهار کردند که گرفتن سم عقرب، کاری بسیار دشوار بوده و برای انجام آن نیازمند دو فرد متخصص هستیم.

در روش‌های کنونی احتمال وقوع اتفاقات خطرناکی برای مسئول استخراج زهر از جمله ایجاد زخم‌های احتمالی از نیش عقرب و همچنین وارد شدن شوک‌ الکتریکی به وی هنگام استفاده از محرک‌های استخراج زهر وجود دارد.

اما در این پژوهش جدید محققان موفق به توسعه یک ربات سبک وزن شدند که می‌توان از آن هم در آزمایشگاه و هم در محیط بیرون استفاده کرد.

این ربات به گونه‌ای طراحی شده است که بدون آسیب رساندن به جانور بتواند زهر آن را استخراج کند و همچنین شرایط ایمن‌تری را برای افراد متخصص این کار فراهم می‌کند.

روش‌های کنونی کشیدن سم عقب بسیار خطرناک، غیر قابل اعتماد و برای حیوانات مضر هستند.

این ربات جدید با گرفتن دم عقرب و اعمال شوک الکتریکی به این حیوان، سبب بیرون زدن زهر آن شده و سپس زهر را گرفته و ذخیره می‌کند.

از مزایای این ربات این است که توسط یک فرد و از راه دور کنترل می‌شود تا به صورت ایمن بتوان زهر این جانور را استخراج کرد.

این ربات بر روی چندین گونه از عقرب‌ها آزمایش شده و می‌تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که تنظیمات خاص برای گونه‌های مختلف را به یاد داشته باشد.

همچنین این ربات دارای یک صفحه نمایش LED بوده که به کاربران اجازه می‌دهد تا نام عقربی که در حال استخراج زهر آن است را ببینند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
اقسام استدلال استقرایی از منطق دهم انسانی
دهم علوم انسانى     دبیر : محمود فخوری