برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ـ حالا چه کنیم؟

اگر نتایج اعلام شد و قبول نشدیم چه کار کنیم؟ اگر در آزمون ورودی مدارس نمونه قبول نشدم، باز هم تابستان درس بخوانم؟ باز هم به کانون بیایم؟

برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ـ حالا چه کنیم؟

دوستانِ‌ خوبِ سال ششمی، که امروز آزمون ورودیِ مدارسِ نمونه‌دولتی داشتید.خسته نباشید. برای همه‌ی شما آرزوی موفقیت می‌کنیم. 

امّا فراموش نکنید، موفقیت بسته به یک یا دو یا سه تا پرسشِ چهارگزینه‌ای نیست، موفقیت یعنی این‌که شما برای رسیدن به اهدافتان تلاش کرده باشید و تلاش‌کردن را یاد گرفته باشید. 
دو سه نکته‌ی مهم برای شما داریم. 

 نتیجه‌ی آزمون کی میاد؟
از امروز که آزمون برگزار شد، تا روزی که نتایج رسمی اعلام شود، بارها و بارها با اطلاعیه‌های تبلیغاتی مواجه خواهید شد که می‌خواهند شما را به سمت خود جذب کنند: 

 «نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه‌دولتی اعلام شد»
«برای قبولی در آزمون، چند درصد زده باشیم خوب است؟»
«زمان اعلام رسمی نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه»
و غیره و غیره.
فریب نخورید. آرامش داشته باشید. تابستانتان را هم هدر نکنید. هرچه بود، گذشت. حالا باید به فکرِ آینده باشیم.

اگر نتایج اعلام شد و قبول نشدیم چه کار کنیم؟
هیچی! به زندگیتان ادامه دهید! مگر آن‌ها که قبول شدند، حتماً در زندگیشان موفق می‌شوند؟ آن‌ها هم که قبول شدند باید بروند باز هم تلاش کنند و تلاش کنند و تلاش کنند. زندگی یعنی همین. هر قدر کوهی که می‌خواهید به قلّه‌اش برسید بلندتر باشد، تلاش شما هم باید بیشتر باشد.
حالا از این مسیر نشد، از مسیری دیگر. مگر قحطِ مدرسه‌ی خوب است؟! مگر فقط در مدارس نمونه‌دولتی است که مردم موفق می‌شوند؟! باز هم تأکید می‌کنم، نگران نباشید. به فکر آینده باشید، به فکر روزهایی باشید که در پیش دارید. از حالا باید برای آن روزها هدفگذاری کنید و برنامه بچینید. هدف را ببینید، تلاش کنید، و به آن برسید.

اگر در آزمون ورودی مدارس نمونه قبول نشدم، باز هم تابستان درس بخوانم؟ باز هم به کانون بیایم؟
علوم است که باید درس بخوانید! شما مثل یک دونده‌ی مسابقات ماراتون، مثل یک کوهنورد، یا مثل یک فوتبالیست هستید. اگر اولین شوتی که زدید گل نشد، دیگر شوت نمی‌زنید؟ معلوم است که باز هم تلاش می‌کنید تا موفق باشید. حتماً درس بخوانید. امّا این‌که کانون بیایید یا نه؛ اتّفاقاً کسانی هم که قبول شدند باید بیایند، چه برسد به کسانی که قبول نشدند. اگر قبول نشدید، یعنی یک جایی از کار لنگ می‌زده. باید آن‌جا را پیدا کنید. فراموش نکنید کانون یعنی برنامه‌ریزی. شما به کانون می‌آیید تا برنامه‌ریزی را یاد بگیرید، که بهتر تلاش کنید، که بهتر نتیجه بگیرید.

کانال تلگرامی کانون در این مقطع، در تابستان هم فعالیت دارد؟ می‌توانم سؤالاتم را بپرسم؟
بله، کانال به آدرس https://t.me/kanoon7om در تابستان فعال است. هم‌ می‌توانید پرسش‌های خود را به ادمین @user7o8 بفرستید و هم نکات درسی و مشاوره‌ای تولید آزمون را که تیم ما متناسب با آزمون در کانال قرار می‌دهند، بخوانید تا پیشرفت کنید. 

 کاش روزی به کام خود برسید؛ بچّه‌ها آرزوی ما این است!‌ مطالب مرتبط

پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب