دانشگاهی با سرویس بدون راننده

دانشگاه میشیگان آمریکا به تازگی دو دستگاه مینی‌بوس بدون راننده رباتیک را برای سرویس داخلی خود مودر استفاده قرار می‌دهد.

دانشگاهی با سرویس بدون راننده

دانشگاه میشیگان آمریکا به تازگی دو دستگاه مینی‌بوس بدون راننده رباتیک را برای سرویس داخلی خود مودر استفاده قرار می‌دهد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌نقل از University of Michigan News، دانشگاه میشیگان یکی از مراکز تحقیق روی ربات‌های راننده و خودروهای رباتیک است و از این نظر تعجبی ندارد که این مرکز یکی از نخستین استفاده کنندگان از این خودروها باشد.

شرکت MCity که شریک تجاری بخش تحقیقات رباتیک دانشگاه است، اعلام کرده که دو دستگاه ون 15 سرنشین از نوع Navya Arma که تمام اتوماتیک و بدون راننده هستند در پردیس دانشگاه میشیگان فعال شده‌آند. این دو دستگاه ون مسافران را بین ساختمان اصلی دانشگاه و آزمایشگاه مهندسی رباتیک جابجا می‌کنند که مسیری 3 کیلومتری را دربر می‌گیرد. این مسیر تا پیش از این با اتوبوس‌های دانشگاه سرویس داده می‌شد که مستلزم صف و معطلی‌های جانبی بود اما اکنون این دو ربات قرار است مسافران را جابجا کنند.

غیر آزمودن ربات‌ها در انجام وظایف، شرکت و آزمایشگاه رباتیک قرار است در این تجربه به نحوه تعامل مسافران و عابران و ناظران با ربات‌های خودران بپردازند. برای این منظور دوربین‌هایی در بیرون خودروها نصب شده تا رفتار عابران و ناظران را در مقابل یک خودروی بدون راننده ثبت و بررسی کنند و رفتار مسافران نیز با دوربین‌های مجزایی بررسی می‌شود. به عقیده پژوهشگران این مرکز، ربات‌ها هر اندازه که آماده ارائه خدمات باشند، ابتدا باید مردم عادی کوچه و خیابان به آنها عادت کنند و این خدمات را با اعتماد از آنها بپذیرند.

دانشگاهی با سرویس بدون رانندهمنبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب