مسیریابی پهپاد در جنگل بدون نیاز به جی‌پی‌اس

شرکت "انویدیا" که در زمینه تولید پردازنده‌های گرافیکی فعالیت می‌کند سامانه پهپادی راه‌اندازی کرده که بدون داشتن GPS می‌تواند مسیریابی کرده و گم نشود.

مسیریابی پهپاد در جنگل بدون نیاز به جی‌پی‌اس

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، محققان شرکت "انویدیا"(Nvidia) موفق به طراحی یک سامانه برای پهپادها شدند که در مکان‌هایی که امکان استفاده از  GPS وجود ندارد با استفاده از پردازش تصویری و یادگیری ماشین اقدام به مسیریابی می‌کند.

محققان این شرکت به جای ساخت یک پهپاد جدید از یک پهپاد آماده استفاده کردند و ماژول هوشمند موسوم به "جتسون تی‌ ایکس 1" ( Jetson TX1) را به همراه دو دوربین به آن اضافه کردند تا سامانه تکمیل شود.

در حال حاضر این پهپاد در حال گذراندن مراحل آزمایشی است و پس از دریافت تاییدهای نهایی می‌تواند برای عملیات‌های امداد و نجات در شرایط محیطی صعب‌العبور مورد استفاده قرار بگیرد.

این پهپاد که می‌تواند در ارتفاع‌های پایین نیز پرواز کند در مناطقی که پوشش GPS کافی نباشد با استفاده از سامانه هوشمند و دوربین خود مسیر را پیدا می‌کند و همچنین می‌تواند برای شناسایی کابل‌های آسیب‌دیده زیر آب نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این پهپاد قابلیت شناسایی موانع و تغییر مسیر برای جلوگیری از برخورد را دارد و می‌تواند اهداف مشخصی را با ردیابی سیگنال آنها دنبال کند.

مکان‌هایی مانند تونل‌ها، دره‌ها، فضای میان ساختمان‌های بلند و مهمتر از همه، جنگل‌های انبوه و کوهستان‌ها مواردی هستند که این پهپاد می‌تواند در آنها خدمات ارائه دهد.

مطمئنا مسیریابی در جنگل برای این سامانه هوشمند مشکل‌تر است چرا که در بسیاری از موارد مناظر و نقاط مختلف در جنگل به هم شبیه هستند.

در حال حاضر این پهپاد در جنگل‌های سوئیس و کوهستان آلپ مورد ارزیابی قرار گرفته است و سازندگان، نتایج را بسیار امیدوارکننده و مثبت اعلام کرده‌اند.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب