درخواست نیما عالمیان از فدراسیون پینگ‌پنگ

پینگ پنگ باز المپیکی ایران گفت: از فدراسیون می‌خواهم ما را به تورهای جهانی بیشتری اعزام کند چرا که پتانسیل این را داریم جزو بازیکنان خوب جهان قرار بگیریم.

نیما عالمیان در گفتگو با ایسنا درباره ی تاثیر حضور مداوم در تور های جهانی بر روی عملکردش و ارتقا جایگاه خود در رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس روی میز بیان کرد: حضور ما در تور های جهانی باید ادامه داشته باشد و من از فدراسیون می‌خواهم که من و نوشاد را در سال به غیر از اردوهای خارجی به 10 پرو تور هم اعزام کنند. در واقع بازیکنان حرفه‌ای  و خوب جهان هم در همین تعداد پرو تور شرکت می کنند.

 

او ادامه داد: اگر می‌خواهیم رنکینگ خود را برای المپیک 2020 ارتقا دهیم و از طریق رنکینگ وارد المپیک شویم باید از همین الان برنامه ریزی کنیم و به فکرش باشیم. در این صورت حتی می‌توانیم در بخش تیمی هم بازی کنیم.

 

عالمیان با رضایت از عملکردش در رویدادهایی که پشت سر گذاشت، تصریح کرد: بازی های کشورهای اسلامی برای ما مهم بود که نتیجه گرفتیم. در مسابقات قهرمانی جهان هم من و  نوشاد توانستیم جزو 64 نفر قراربگیریم و من نفر اول انگلیس را شکست دادم. در تور جهانی اسلوونی هم خیلی خوب بودم. در کل فکر می کنم در این یک ماه پیشرفتم زیاد بود و توانستم از رنکنیگ 134 به 105 جهان صعود کنم. البته باید از اسپانسر فدراسیون هم تشکر کرد که قبل از بازی های کشورهای اسلامی و مسابقات جهانی  ما را به دو تور جهانی اعزام کرد.

 

پینگ پنگ باز المپیکی ایران در مورد لزوم اعزام به کمپ های خارجی نیز گفت: بازیکنان خوب جهان، در پرو تورهای جهانی شرکت می کنند و و در کمپ های خارجی هم تمرین دارند. از ایران هم باید حداقل 2-3 بازیکن را در سال به کمپ های خارجی بفرستند. خیلی از بازیکنان خارجی به ما می گویند بازی هایمان در حد بازیکنان 40-50 دنیا هست بنابراین این نشان می دهد پتانسیلش را داریم. به هر حال برنامه تمرینی ما در ایران متفاوت با بازیکنان خوب جهان است و با این شرایط باز هم داریم خوب نتیجه می گیریم.

 

عالمیان در مورد فینال لیگ برتر تصریح کرد:  پتروشیمی برای دومین سال پیاپی به فینال لیگ برتر راه یافت و ان شاءالله که قهرمانی می‌شویم. پتروشیمی تیم حرفه ای  و  بهترین تیم پینگ پنگ ایران است. این تیم دو سال من را حمایت کرده است. البته امیدوارم برای فصل بعد تیم های بیشتری به لیگ برتر ورود پیدا کنند.

منبع :