چرا استرالیا کی روش را می‌خواهد؟

در روزهایی که بیشتر مربیان تیم‌های ملی در آسیا، خیلی زود کارشان را از دست می‌دهند، به نظر می‌رسد حضور 6 ساله کارلوس کی روش روی نیمکت ایران، توجه و البته حسادت زیادی را ای

چرا استرالیا کی روش را می‌خواهد؟

سرمربی موفق پرتغالی علی رغم همه فراز و نشیب هایی که در طول این سال ها در فوتبال ایران تجربه کرد، توانست تیم ملی را مقتدرانه برای دومین بار به جام جهانی برساند؛ آن هم به عنوان تیم اول و در فاصله دو دیدار تا پایان مرحله گروهی. این در کنار رکورد خیره کننده کلین شیت، صعود فوق العاده ایران در رنکینگ فیفا و تیم کم حاشیه ای که کی روش ساخته، حالا او را به مرکز توجهات در فوتبال آسیا تبدیل کرده است؛ به طوری که سرنوشت او بعد از پایان قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران، مورد توجه بسیاری از جمله فدراسیون فوتبال استرالیا قرار گرفته است.

 

استرالیا که در جام ملت های آسیا 2015 به قهرمانی رسید، در مرحله مقدماتی جام جهانی در گروه B آسیا شرایط چندان محکمی ندارد و در حالی که دو دیدار مقابل ژاپن و تایلند پیش رو دارد، با 16 امتیاز، پشت سر ژاپن (17) و عربستان (16)، در رتبه سوم گروه قرار دارد.

 

از سوی دیگر، گفته می شود آنگه پوسته‌کوگلو، سرمربی فعلی استرالیا قصد ندارد قراردادش را با این تیم تمدید کند و اکنون رسانه های استرالیا از کی روش به عنوان گزینه اول جانشینی او نام برده اند.

 

 

 

سیدنی مورنینگ هرالد، یکی از معروف ترین روزنامه های استرالیا، نوشت:" علیرغم مشکلاتی که او با فدراسیون فوتبال ایرا داشت، دستاورد کی روش با تیم ملی ایران فوق العاده بود. او این تیم را از رتبه شصت و ششم رنکینگ فیفا به رتبه 30 رساند؛ بالاتر از هلند و سوئد و در رتبه اول تیم های آسیایی. با هدایت او، ایران به اولین تیم آسیایی تبدیل شد که به جام جهانی صعود کرد و در کل هم، بعد از برزیل، دومین تیمی است که توانست به این رقابت ها برسد. آنها در 8 دیدار مرحله گروهی، یک گل هم دریافت نکردند."

 

آنطور که مشخص است، دستاورد کی روش در ایران و تیمی که او ساخته، در 64 سالگی توجه مشتریان جدیدی را به او جلب کرده است؛ به ویژه اینکه مربی پرتغالی با پذیرفتن پیشنهادی مانند پیشنهاد استرالیا، احتمالا بسیاری از درگیری ها و دردسرهایی که در چند سال اخیر تجربه کرد را دیگر نخواهد داشت.  

 

ضمن اینکه برای استرالیایی ها، رزومه قابل توجه کی روش، علاوه بر دوران حضورش در ایران، نکته ای قابل توجه است؛ همانطور که در گزارش سیدنی مورنینگ هرالد هم با آن اشاره شده است:"کی روش که با افریقای جنوبی و پرتغال هم به جام های جهانی 2002 و 2010 رسید، سال ها کمک سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد بود. او همچنین یک فصل سرمربی رئال مادرید بود."

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب