ساخت رشته سیم‌های نانویی «DNA» توسط دانشمند کره‌ای

یکی از محققان و دانشمندان کشور کره جنوبی موفق به ساخت رشته‌های سیمی نانویی «دی.ان.ای» شده است که گام مهمی در حوزه نانو تکنولوژی محسوب می‌شود.

ساخت رشته سیم‌های نانویی «DNA» توسط دانشمند کره‌ای

یکی از محققان و دانشمندان کشور کره جنوبی موفق به ساخت رشته های سیمی نانویی «دی.ان.ای» شده است که گام مهمی در حوزه نانو تکنولوژی محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، «مون میونگ وون» از دانشمندان فعال در حوزه نانو تکنولوژی در کشف جدید علمی خود با بهره گیری از ماهیت کشش سطح مایع امکان تسریع در توسعه و تولید مکانیزم های انتقال دارو و سنسورهای بیونیک و الکترومکانیکال و نیز تحلیل ساختار DNA را فراهم کرده است.

 

در گزارشی که دانشگاه علوم و تکنولوژی کره جنوبی (KIST) روز شنبه آن را منتشر کرده است، وی این طرح را با همکاری تیمی از همین دانشگاه و یکی از اساتید دانشگاه پرینستون آمریکا اجرا کرده و نتایج این در ژورنال آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.

 

روزنامه «کوریا تایمز» روز شنبه با انتشار این خبر، اعلام کرد که قابلیت این فناوری در زمینه متنوع سازی فرایندهای انتقال دارویی که نیاز به ترتیبات و عناصر در ابعاد نانو در آنها وجود دارد، می باشد.

 

گزارش می افزاید: معمولا سطوح موادی همچون «پولی دی متیل سیلوکسان» در زمان فشار دچار چین خوردگی می شود که در کشف جدیدی که این دانشمند کره ای بر پایه ماهیت کشش سطوح مایه به آن نائل شده، قادر است به نحوی عمل کند که حداقل محیط کنش را حفظ نماید.

دانشگاه علوم و تکنولوژی کره جنوبی (KIST) در توضیح کشف «مون میونگ وون» آورده است: هنگامی که قطره ای آب بر روی این سطح چروک شده ریخته می شود، ماهیت کشش سطوح مایع با کشیدن این چروک آن را شبیه به تونلی با ساختار تاشونده می نماید و هنگامی که آب خشک می شود، تونل نانویی با مولکول DNA برخورد کرده و تبدیل به سیم نانویی DNA می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب