تعامل دو نیمکره مغز برای درک احساسات ضروری است

متخصصان می‌گویند: اختلالات رشته‌های شبکه عصبی مانع از درک احساسات می‌شود.

تعامل دو نیمکره مغز برای درک احساسات ضروری است

متخصصان می‌گویند: اختلالات رشته‌های شبکه عصبی مانع از درک احساسات می‌شود.

 به گزارش ایسنا، متخصصان دانشکده روانشناسی دانشگاه دولتی مسکو به نام «لومونوسف» به مطالعه رفتار و مهارت های اجتماعی افراد مبتلا به اختلالات شبکه عصبی پرداختند که نیمکره راست و چپ مغز را به هم متصل می‌کند.

 

نتیجه آزمایشات آنها در کنفرانس 25th European Congress of Psychiatry ارائه شد. متخصصان در بررسی‌های خود سعی کردند جزء مهم ارتباط اجتماعی و رفتار در افراد مبتلا به بیماری مذکور را ارزیابی کنند.

 

آنها در جریان تحقیقات از روش کامپیوتری برای ارزیابی توانایی شناخت احساسات بر اساس تصاویری از چهره، استفاده کردند. به شرکت‌کنندگان در این آزمایش 14 عکس نشان داده شد که سه تا از آن ها عکس شکلک بود. این تصاویر مطابق با احساسات عادی انسان شامل شادی، غم، توجه، تنفر، خجالت و ترس بودند و شکلک‌ها فاقد احساسات بودند.

 

به گزارش اسپوتنیک، بیماران بر خلاف افراد سالم نتوانستند شکلک ها را از باقی عکس ها جدا کنند. فقط یک بیمار توانست تشخیص بدهد.

 

بدین ترتیب متخصصان دریافتند بیماران مبتلا به اختلالات مادرزادی شبکه عصبی در فرایند معاشرت تجربه اندوزی احساساتی نمی‌کنند و افرادی که بعدها دچار این بیماری شده‌اند نمی‌توانند به استخراج تجربه قبلی خود بپردازند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24