لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

ایستگاه فضایی بین‌المللی بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که در مدار زمین قرار گرفته اما هنگام رد شدن از مقابل سطح خورشید، بسیار کوچک به نظر می‌رسد.

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

ایستگاه فضایی بین‌المللی بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که در مدار زمین قرار گرفته اما هنگام رد شدن از مقابل سطح خورشید، در مقایسه با این ستاره درخشان بسیار کوچک به نظر می‌رسد.

به تازگی تصویر ی ترکیبی متشکل از  11 شات از عبور ایستگاه‌ فضایی بین‌المللی از مقابل خورشید با سرعت 8 هزار متر در ثانیه منتشر شده است.

این تصاویر در شهر Csakanyhaza  در اسلوواکی، نزدیک مرز مجارستان، که امکان رصد آسمان برای علاقه‌مندان به فضا وجود دارد، گرفته شده اند.

ایستگاه فضایی بین‌المللی دارای طول 109 متر و عرض 73 متر است و مدارگردی آن حول زمین 90 دقیقه طول می‌کشد.

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

این پایگاه مدارگرد تاکنون میزبان 222 فضانورد از 18 کشور جهان بوده و این دانشمندان از تجهیزات منحصر به فرد آن برای انجام تحقیقات علمی‌شان استفاده کرده‌اند.

این ایستگاه در حال حاضر میزبان شش خدمه است که بخشی از پنجاه و دومین سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی به شمار می‌آیند.

به خاطر وجود ابزارهای تعاملی که ناسا در اختیار علاقه‌مندان به فضا گذاشته، آن‌ها می‌توانند از محل زندگی خود پدیده‌های فضا را دنبال کنند.

وب‌سایت 'Spot the Station'  متعلق به این آژانس به علاقه‌مندان اطلاع می‌دهد که ایستگاه فضایی بین‌المللی چه هنگام از شهر آن‌ها قابل رصد است و این که چه مدت و در چه نقطه‌ای از آسمان قابل رویت خواهد بود.

این ایستگاه فضایی برای چشم غیرمسلح قابل رویت است و شبیه هواپیماهای سریع است با این تفاوت که هزاران کیلومتر در ساعت سریع‌تر از آن‌ها و در ارتفاع بالاتری پرواز می‌کند.

دانشمندان ناسا در سال 2015 تصویری از عبور ایستگاه بین‌المللی از مقابل ماه ارائه داده بودند.

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

"بیل اینگالز" (Bill Ingalls) و "جوئل کاسکی" (Joel Kowsky) این لحظه زودگذر را در شهر وودفورد در ویرجینیا شکار کردند چون فقط 0.82 ثانیه طول می‌کشد تا ایستگاه فضایی از مقابل ماه عبور کند.

اینگالز اعلام کرد تلاش زیادی برای شکار عبور این ایستگاه از مقابل کره ماه انجام شد زیرا این هدف نیازمند جمع‌آوری‌ داده‌ها درباره زمان و مکان عبور ایستگاه بود.

در ماه آوریل، فضانورد کهنه‌کار ناسا به نام "پگی ویتسون" (Peggy Whitson) رکورد طولانی‌ترین اقامت توسط یک فضانورد آمریکایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی را شکست.

این فضانورد 57 ساله همچنین رکورددار مسن‌ترین زنی است که در فضا بوده و بیشترین پیاده‌روی‌های فضایی را انجام داده که توسط یک زن صورت گرفته‌اند.

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید

لحظه عبور ایستگاه فضایی از مقابل خورشید


منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24