هیجان کشف و لحظه‌ی بزرگ «یافتم! یافتم!»

در این حالت چه باید کرد؟ نظریه‌ی زیر می‌گوید آن را رها کنید و به مسئله‌ی دیگر فکر کنید. ناگهان سروکله‌ی جواب مسئله پیدا می‌شود.

هیجان کشف و لحظه‌ی بزرگ «یافتم! یافتم!»

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده که حین درس خواندن با مسئله‌ای به‌اصطلاح «چغر و بَدبدن»روبه‌رو شوید؛ به طوری که هر چه زور می‌زنید به درِ بسته می‌خورید و به راه‌حل یا جواب مسئله نمی‌رسید. در این حالت چه باید کرد؟ نظریه‌ی زیر می‌گوید آن را رها کنید و به مسئله‌ی دیگر فکر کنید. ناگهان سروکله‌ی جواب مسئله پیدا می‌شود:

«در هنرمندان و دانشمندان اتفاقی شبیه به این می‌افتد. ابداع‌ها و راه‌حل‌های مسائل علمی، جادووار یا از غیب نمی‌آیند؛ معمولاً اتفاقی که می‌افتد این است که دانشمند یا مبتکر ساعت‌ها، روزها یا حتی سال‌ها با مسئله‌ی دشواری کلنجار می‌رود، همه‌ی اجزا را با هم جفت می‌کند، با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، اما به راه‌حل یا جوابی نمی‌رسد. بعد دست برمی‌دارد، به چیز دیگری فکر می‌کند و سپس ناگهان موضوع را درمی‌یابد، سروکله‌ی جواب مسئله پیدا می‌شود؛ لحظه‌ی یافتم! یافتم! است. انگار قسمتی از ذهن داشته کار می‌کرده و خودش هم به جواب رسیده است.»

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب