کارنامه پایان سال و وظایفی که ما داریم

به زودی فرزندان ماکارنامه‌ی عملکرد یک‌ساله‌شان را دریافت می‌کنند. بسیاری از آن‌ها در کارنامه‌شان نمره‌های خیلی خوب دارند.

کارنامه پایان سال و وظایفی که ما داریم

به زودی فرزندان ماکارنامه‌ی عملکرد یک‌ساله‌شان را دریافت می‌کنند.بسیاری از آن‌ها در کارنامه‌شان نمره‌های خیلی خوب دارند. ممکن است بعضی از آن‌ها نمره‌های خوب هم داشته باشند و یا حتی قابل قبول.اندکی تامل کنیم و بیندیشیم. 

1- حتما از زحمات و تلاش‌های یک‌ساله فرزندتان تشکر کنید. سخت‌کوشی و تلاش آن‌ها مهم‌ترین مسئله است. 

2- نقاط قوت آن‌ها را اول ببینید. اول نمره‌های خیلی خوب را ببینید. درباره‌ی آن‌ها صحبت کنید و خوشحال باشید. فراموش نکنید این نقطه‌های قوت و درس‌های خیلی خوب در آینده‌ی تحصیلی و احتماعی و شغلی آن‌ها موثر هستند. 

3- نمره‌های خوب و قابل قبول شاید شما را ناراحت کند، اما شیرینی پایان سال را برای فرزندمان تلخ نکنیم. راجع به آن‌ها فکر کنیم. این جمله شاید عالی باشد: «مطمئن هستم سال آینده در این درس‌ها هم نمره‌ات خیلی خوب خواهد شد.» فراموش نکنید که ناراحتی ما الان تغییری در این نمره ایجاد نخواهد کرد. 

4- تابستان تعطیل است. اما یادگیری تعطیل نیست.یکی از چالش‌های سیستم آموزشی ما تعطیلات سه ماهه و به عبارتی چهارماهه است که دانش‌آموز از فرایند یادگیری و آموزش فاصله می‌گیرد. برای تابستان فرزندمان اندکی فکر کنیم.شاید بهتر باشد در یک درس سال آینده اندکی آن‌ها را مشول کنیم. این طوری فرایند یادگیری مداوم خواهد شد. 

5- به زودی فرزندان ما کارنامه می‌گیرند.راستی می‌دانید که شما هم در آن روز کارنامه می‌گیرید.کارنامه‌ی شما چگونه است؟ نمره‌تان خیلی خوب است یا خوب؟برای خودتان کارنامه بدهید. 

6- خسته نباشید به خاطر همراهی یک‌ساله با فرزندان. مخصوصا این خسته نباشید را باید به مادران گفت که بیش‌تر و ارزشمندتر وقت می‌گذارند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب