خوردن این غذای پرطرفدار بدنتان را پر از کرم می‌کند

افرادی که به کشورهای شرق آسیا سفر کرده‌اند با طعم خوراکی‌های دریایی آشنایی دارند اما این غذاهای لذیذ ممکن است به موجودات میکروسکوپی بسیار خطرناکی آلوده باشد.

خوردن این غذای پرطرفدار بدنتان را پر از کرم می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان با مطالعه روی نمونه هایی از غذای دریایی مشهور آسیای شرق و جنوب شرقی موسوم به «سوشی» شامل سبزیجات دریایی، نوعی جلبک و ماهی یا میگو به این نتیجه رسیدند که این غذا ممکن است منشا کرم‌های انگلی باشد.

از آنجا که این خوراکی به صورت نیم‌پز یا خام سرو می‌شود، زنده ماندن کرم‌های کوچک در آن و ورود این موجودات میکروسکوپی به بدن و در نهایت بروز عفونت‌های انگلی در فرد محتمل است.

این عفونت‌ها با استفراغ، تب، دل درد، اسهال، ضربان نامنظم قلب و نارسایی تنفسی همراه بوده و در صورت تاخیر در درمان ممکن است جان افراد را به خطر بیاندازد.

در چنین شرایطی کرم‌های انگلی خود را به دیواره روده متصل کرده و باعث ابتلا به انواع مشکلات گوارشی در بدن می‌شوند.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند از خوردن ماهی خام خودداری کنند، زیرا در بیشتر مواقع حاوی انگل و عفونت‌های باکتریایی است.

تنها در کشور انگلستان مردم سالانه ۶۸ میلیون پوند صرف خرید و خوردن خوراک سوشی می‌کنند که رقم بالایی است. این در حالی است که این غذای غیر بومی ممکن است افراد را با مشکلات گوارشی مواجه کند.

کارشناسان بر این باورند افراد در هر کشوری بهتر است از خوراک‌های سالم بومی قومیت خود استفاده کنند که با ذائقه آنان همخوانی داشته و باعث بروز بیماری در آن‌ها نشود.

یکی از خطرناکترین خوراکی‌های دنیا که در کشور ژاپن عرضه می‌شود، سوشی با طعم ماهی مرکب است که همه ساله باعث مسمومیت و مرگ عده کثیری از اهالی ژاپن و گردشگران می‌شود. در صورتی که قسمت سمی این ماهی حین پخت از بین نرود، می‌تواند باعث سمی شدن خون و ابتلا به مسمومیت شدید در فرد شود.

یکی از خطرناکترین کرم‌های انگلی که در سوشی یافت می‌شود کرمی از گونه anisakis است که می‌تواند در برخی موارد باعث شوک شدید آنافلاکسی در فرد از جمله ضربان نامنظم قلب و مشکلات تنفسی و گوارشی شود.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند در صورت تمایل به مصرف خوراکی‌های دریایی نوع پخته شده، کبابی، بخار پز یا سرخ شده با روغن کم را مصرف کنند تا دچار بیماری نشوند.

گفتنی است؛ سوشی که یک غذای محبوب و پرطرفدار آسیایی است در بسیاری از رستوران‌های دنیا سرو شده و بیماری‌های حادی را ایجاد می‌کند و مردم باید از خوردن آن اجتناب کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی هندسه تحلیلی بخش دوم
چهارم ریاضی     دبیر : سینا محمد پور