بانوی پرتابگر ایران با رکوردشکنی مدال نقره گرفت

سحر ضیایی با رکوردشکنی ملی به مدال نقره مسابقات پرتاب نیزه بازی‌های کشورهای اسلامی دست یافت.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، این رقابت ها با حضور ٧ پرتابگر از كشورهای تركیه و ایران (٢ نفر)، آذربایجان، پاكستان و مراكش برگزار شد.

سپیده توكلی و سحر ضیایی دو نماینده كشورمان در این بخش از رقابت ها بودند. البته حضور توكلی در رقابت های پرتاب نیزه به صورت تشریفاتی بود. طبق قوانین وی برای شركت در رقابت های پرش ارتفاع باید در این مسابقات (پرتاب نیزه) حاضر می شد تا مجوز شركت در رقابت های پرش ارتفاع را به دست آورد.

بنابراین توكلی فقط یک پرتاب انجام داد كه آن هم خطا شد. توكلی بعد از این پرتاب، اقدام به پرتاب دیگری نكرد درحالیكه دیگر نماینده كشورمان هر ٦ پرتاب خود را انجام داد و موفق به كسب مدال نقره شد.

سحر ضیایی با ركورد ۴۹.۱۵ متر بعد از نماینده تركیه در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد. پرتابگر دیگری از تركیه نیز عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

نكته مهم اینكه سحر ضیایی با ركوردشكنی ملی به مدال نقره مسابقات پرتاب نیزه بازی های كشورهای اسلامی دست یافت. این ركورد پیش از این در اختیار امینه ایری از گلستان بود.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب