درک زبان دلفین با کمک هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به غیر از اینکه هر روز دستگاه‌های پیرامون‌مان را باهوش‌تر می‌کند، ما را در فهم مسائل نیز کمک می‌کند.

درک زبان دلفین با کمک هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به غیر از اینکه هر روز دستگاه‌های پیرامون‌مان را باهوش‌تر می‌کند، ما را در فهم مسائل نیز کمک می‌کند. پردازش طبیعی زبان یکی از کاربردهای هوش مصنوعی است که ما را در درک زبان‌های سرتاسر جهان کمک می‌کند. حال دانشمندان وعده داده‌اند که این فناوری تا چهار سال آینده ما را قادر خواهد کرد که زبان دلفین‌ها را بفهمیم.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از دیجیتال‌ترند، شرکت سوئدی «گاوانگای ای‌بی» (Gavangai AB) با همکاری با موسسه فناوری سلطنتی این کشور قصد دارد در قالب یک پروژه چهار ساله، داده‌های مربوط به زبان دلفین‌ها را در یک پایگاه داده جمع‌آوری کند و از این طریق از نحوه ارتباط میان این پستانداران دریایی رمزگشایی کند.

از لحاظ تئوری، یادگیری زبان دلفین‌ها هیچ تفاوتی با درک زبان‌های انسانی ندارد. محققان هم معتقدند که زبان ارتباطات دلفین‌ها خیلی هم بی‌شباهت با زبان انسان‌ها نیست ولی از طرفی هم نحوه ارتباط‌شان هم مبتنی بر جملاتی نیست که از کلمات تشکیل شده‌اند و بار معنایی دارند. آنها حتی به هنگام صحبت دوستان خود، سکوت می‌کنند و به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند. برای درک این زبان، باید بتوان بین صداهای مختلف ارتباط برقرار کرد.

دانشمندان امیدوارند که این هوش مصنوعی بتواند در آینده زمینه‌‌ای را فراهم سازد که حتی انسان‌ها با دلفین‌ها صحبت کنند. اما باید دید که تا سال 2021 یعنی زمان پایان این پروژه، تا چه حد موفق عمل خواهد کرد.

درک زبان دلفین با کمک هوش مصنوعی


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب