رهاسازی عقاب طلایی در طبیعت تالاب گندمان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجن در چهارمحال وبختیاری از تیمار یک بهله عقاب طلایی و رها سازی آن در طبیعت تالاب بین المللی گندمان خبر داد.

رهاسازی عقاب طلایی در طبیعت تالاب گندمان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجن در چهارمحال وبختیاری از تیمار یک بهله عقاب طلایی و رها سازی آن در طبیعت تالاب بین المللی گندمان خبر داد.

مرتضی منصوری افزود: این پرنده شکاری کمیاب 2 هفته قبل در منطقه سیاحتی 'سیاسرد' بروجن آسیب دیده بود که پس از درمان و بهبود کامل در طبیعت رهاسازی شد.
وی همچنین از آغاز فصل تخمگذاری اغلب پرندگان آبزی و کنارآبزی در مجاورت تالاب های گندمان و چغاخور این شهرستان خبر داد و به گردشگران و افراد بومی توصیه کرد به لانه های این پرندگان مهاجر که درحال زادآوری هستند، نزدیک نشوند.
عقاب طلایی پرنده ای شکاری و دارای پرهای طلایی و سر و پشت و گردن تیره است که از دور سیاه به نظر می آید و پاهایش پوشیده از پر است.
جثه جنس ماده این پرنده از نر بزرگتر است و در چهار تا پنج سالگی بالغ می شود، عقاب طلایی تنها با یک جفت دیده می شود و تک همسر است.
این پرنده شکاری برای شکار استراتژی های گوناگونی دارد و سرعت متوسط آن حین پرواز 50 کیلومتر در ساعت ثبت شده است، اما هنگام فرود سرعت آن به 320 کیلومتر می رسد و روزانه حدود 300 گرم گوشت می خورد.
پرستوی دریایی، درنای معمولی، فلامینگو، انواع حواصیل، کشیم کوچک، باکلان بزرگ، اگرت و مرغابی کله سبز پرندگان مهاجر و دائمی تالاب های بین المللی شهرستان بروجن هستند.
زیستگاه تالاب های چغاخور و گندمان بخاطر مجاورت با اکوسیستم کوهستانی علاوه بر پرندگان مهاجر، محل زندگی دائمی پرندگان آبزی و کنار آبزی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب