ابداع بالونی کوچک با قابلیت تشخیص مشخصه‌های چهره

محققان آمریکایی بالون کوچکی ساخته اند که می‌تواند خصیصه‌های چهره و حرکات دست افراد را تشخیص دهد و واکنش مقتضی داشته باشد.

ابداع بالونی کوچک با قابلیت تشخیص مشخصه‌های چهره

محققان آمریکایی بالون کوچکی ساخته اند که می تواند خصیصه های چهره و حرکات دست افراد را تشخیص دهد و واکنش مقتضی داشته باشد.

این بالون که توسط محققان موسسه فناوری جورجیا ساخته شده است، متشکل از یک قاب چاپ شده سه بعدی گاندولا (قایق ونیزی) و دوربین کوچکی است که به یک بالون وصل شده اند.
آنها می گویند، قابلیت این بالون در تشخیص حرکات چهره و دست، به افراد امکان می دهد که به جای استفاده از دستگاه های کنترل از راه دور، این وسیله پرنده را با حرکات دست خود هدایت کنند.
از سوی دیگر، شکل دایره ای این بالون ها هدایت آنها را با کنترل دستی دشوارتر می کند اما چرخش و تغییر جهت ناگهانی آنها را ممکن می سازد.
هدف محققان از ساخت این دستگاه بررسی نحوه تعامل افراد با روبات های پرنده است.
محققان می گویند که در حال حاضر از این بالون می توان در فروشگاه های بزرگ استفاده کرد زیرا می تواند با انسان ها تعامل داشته باشد و در مسیریابی به آنها کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب