روش تست زدن

روش تست زدن چيست ؟    
 
در زمان تست زدن لازم است به نکات زير توجه شود:
۱)با توجه به اينکه در يک درس امتياز و ضريبي که به يک تست ساده تعلق مي گيرد به يک تست در سطح متوسط و مشکل نيز تعلق مي گيرد، در نتيجه لزومي ندارد خود را در بدو امر درگير سوالات مشکل کنيم...

۲) زماني که جهت پاسخگويي به تست تعلق ميگيرد کاملا محدود و استاندارد مي باشد.
۳)هر پاسخ صحيح يک نمره و به هر پاسخ غلط يک سوم نمره منفي تعلق مي گيرد و اگر سوالي بدون پاسخ باشد نمره مثبت يا منفي ندارد. فرمول روبرو مي تواند تاثير نمره منفي را بخوبي نشان بدهد.
۱۰۰ × تعداد پاسخ غلط - ۳ ×تعداد پاسخ صحيح
= نمره هر درس ×۳تعداد کل سوالات
۴)عاقلانه است که خود را درگير سوالات مشکل نکنيد به طوري که بتوانيد ابتدا به سوالات ساده که صد درصد به آن يقين داريد جواب بدهيد و و در مرحله بعد به سوالاتي در سطح متوسط و درمرحله آخر به سوالات مشکل پاسخ بدهيد.
۵) اگر سوالاتي براي شما مشکل باشد بدانيد که براي ديگران نيز مشکل خواهد بود. بنابراين مضطرب نشويد.
۶)بسياري از دواطلبان در جلسه آزمون، اگر با چند سوال دشوار مواجه شوند، دستپاچه مي شوند و نظم ذهني خود را از دست مي دهند و فکر مي کنند که کنکور را از دست داده اند. بنابراين باحالت مضطرب حتي به سوالاتي که بلد نيستند جواب مي دهند و نمره منفي مي گيرند. در صورتي که حتي نفرات برتر کنکور هم قادر به پاسخگويي به تمام سوالات نخواهند بود.

● روش تست زدن چيست؟

۱) سوالات را به ترتيبي که در دفترچه کنکور مي بينيد ، پاسخ بدهيد. اگر در يک درس تسلط بيشتري داريد ترتيب جواب دادن را تغيير ندهيد. اما اگر نگران هستيد که مثلا با پاسخ به سوالات درس خاصي زمان کافي براي پاسخگويي به سوالات درس بعدي را از دست مي دهيد به نکات زير توجه نماييد:
▪ تمام سوالات دفترچه را حداقل يک بار مطالعه کنيد. کساني که يک درس را بطور کامل کنار مي گذارند خواه به اين دليل که آن درس ضريب کمتري دارد يا اين که آن درس را بلد نيستند کاملا اشتباه مي کنند.
▪ برخي از سوالات را بلد نيستيد ولي تشخيص مي دهيد وقت گير هستند، اين گونه سوالات را با علامت ضرب مشخص کنيد و با قاطعيت و خونسردي بطور موقت از آنها عبور کنيد تا درموقع دوره دقت خود را به آنها اختصاص بدهيد.
▪ ممکن است سوالاتي را اصلا بلد نباشيد، اين گونه سوالات را با علامت منفي مشخص کنيد و فورا آنها را رها کنيد.
▪ از هيج سوالي نخوانده رد نشويد زيرا ممکن است پس از چند سوال دشوار چند سوال آسان پيدا کنيد.
▪شماره تست ها را با شماره آنها در پاسخ نامه مرتب مطابقت بدهيد ، اگر سوالي را اشتباهي در پاسخ نامه با شماره اشتباه علامت بزنيد ممکن است که اين اشتباه به ترتيب شماره تا آخر ادامه پيدا کند.
▪ پس از آن که يک بار تست هاي تمام دروس را مطالعه کرديد به ساعت خود نگاه کنيد و ببيند چقدر از کل زمان کنکور باقي مانده است.
▪ توصيه بسيار مهم : تمام صفحات دفترچه سوالات را بخوبي بررسي کنيد و مراقب باشيد که بعضي صفحات با بعضي سوال ها را فراموش نکنيد.

● يک نکته بسيار مهم

تعدادي از داوطلبان به سوالات در دفترچه پاسخ مي دهند و در پايان جواب ها را در پاسخ ها را در پاسخنامه منتقل مي کنند با اين کار ممکن است وقت تمام شود و فرصت انتقال را پيدا نکنند.
کوشيدن ، جستن و يافتن و هرگز تسليم نشدن راز موفقيت است. 

برای مشاهده مطالب بیشتر بر روی نام فرد مورد علاقه خود کلیک کنید
    نظر شما چیست...؟
بازدید کنندگان محترم سایت :
1-در کامنت های خود ، نظرات دیگران را رونویسی نکنید. کامنت های رونویسی دیگران تایید نخواهد شد .
2-کامنت هایی که حاوی بی احترامی به دیگران و نام بردن از موسسات و ناشران دیگر باشد ، تایید نمی شود .
3- نظرات کوتاه و فاقد مفاهیم آموزشی مانند " خوب بود " ، " عالی بود " ، "ممنون " ، "خیلی خوب " ، "با تشکر از شما " و ... ، تایید نمی شود .


اگر دانش آموز کانون هستید لطفا ابتدا وارد صفحه شخصی خود شوید
نظر شما :
 
 
برای دیدن موارد بیشتر کلیک کنید
کلاس آنلاین - -ریاضی تجربی - تابع و معادلات
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربی)