درمان غیرتهاجمی برای یک بیماری چشمی

محققان دانشگاه بیرمنگام موفق به یافتن یک روش درمانی جدید برای بیماری دژنراسیون ماکولا AMD (یا تخریب لکه زرد) وابسته به سن شدند.

درمان غیرتهاجمی برای یک بیماری چشمی

محققان دانشگاه بیرمنگام موفق به یافتن یک روش درمانی جدید برای بیماری دژنراسیون ماکولا AMD (یا تخریب لکه زرد) وابسته به سن شدند.

این روش جدید امیدهای تازه ای را برای بیماران مبتلا به این بیماری فراهم کرده تا بتوانند به جای تزریق، با استفاده از یک قطره چشمی ساده درمان شوند.

دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD)، یک اختلال معمول چشم است که می‌تواند به از دست دادن بینایی مرکزی منجر شود.

یک تیم از دانشمندان موفق به یافتن یک درمان جدید برای این اختلال شدند که تزریق ماهانه فعلی را با یک قطره چشمی ساده جایگزین می‌کند.

تنها در بریتانیا AMD بیش از 600 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده و در ایالات متحده این بیماری شایع ترین علت از دست دادن بینایی برای افراد بالای سن 500 است.

متاسفانه درمان‌های فعلی بسیار تهاجمی بوده و به صورت تزریق‌های ناخوشایند و مستقیم به چشم انجام می‌شود.

در این روش‌ها نه تنها خطر آسیب رسیدن به چشم وجود دارد بلکه وارد کردن سوزن به چشم، یک روش درمانی ناخوشایند محسوب می‌شود.

خوشبختانه یک تیم از دانشمندان دانشگاه بیرمنگام یک درمان جدید پیشگامانه را توسعه دادند که می‌تواند این دارو را در قالب یک قطره چشمی به جای تزریق به چشم بیمار برساند.

این تیم موفق به تولید یک پپتید نفوذکننده در سلول(CPP) شدند که می‌تواند دارو را در عرض چند دقیقه به بخش مورد نظر چشم برساند.

این پژوهش که به تازگی منتشر شده نشان دهنده یک روش موثر و غیر سمی است که داروی AMD را با استفاده از روش CPP به چشم موش و خوک ارائه کرده است.

در این آزمایشات مشخص شد که تاثیر این روش درمانی جدید با روش‌های پیشین برابری می‌کند با این تفاوت که روشی غیرتهاجمی و خوشایند است.

در حالی که این پژوهش در جهت درمان بیماری AMD انجام شده، محققان اشاره می‌کنند که این تحقیق به طور  بالقوه می‌تواند برای دیگر بیماری‌های مزمن چشمی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24