کنترل گروهی ربات‌ها به کمک واقعیت افزوده

محققان با استفاده از فناوری واقعیت افزوده قابل نصب بر روی تبلت‌های معمولی موفق به آماده‌سازی بستر لازم برای کنترل گروهی چندین ربات با استفاده از دستورات حرکتی شدند.

کنترل گروهی ربات‌ها به کمک واقعیت افزوده

به گزارش ایسنا و به نقل از دیسکاوری، اگرچه ربات‌ها روز به روز پیشرفته‌تر و خودکارتر می‌شوند، اما در بعضی موارد آنها باید یک کار را به صورت گروهی انجام دهند. برای دستیابی به این قابلیت این‌بار محققان از روش کنترل مستقیم به کمک واقعیت افزوده بهره گرفتند.

به کمک این فناوری مختصات حرکتی تبلت با سرعت بالا پردازش شده و در اختیار ربات‌های موجود در صحنه قرار می‌گیرد، سپس با استفاده از حرکات ساده دست بر روی نمایشگر تبلت می‌توان چندین ربات را به صورت همزمان کنترل کرد.

مهمترین ویژگی سیستم کنترلی بر پایه واقعیت افزوده عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته و گران‌قیمت است، به‌طوری‌که دانشجویان این مرکز با استفاده از نرم‌افزار ایکس کد شرکت اپل موفق به ساخت اپلیکیشنی شدند که به کمک آن شبکه مختصات حرکتی با سرعت بالا پردازش شده و در کمترین زمان به گیرنده هر ربات منتقل می‌شود.

ارتباط ربات‌ها با یکدیگر و با مرکز کنترل واقعیت افزوده به کمک امواج شبکه بی‌سیم یا وای‌فای انجام می‌پذیرد. پس کاربران سیستم می‌توانند اجسام موجود در دنیای واقعی را تنها با کشیدن انگشت بر روی نمایشگر تبلت جابه‌جا کنند.

بارزترین قابلیت این سیستم، امکان جابه‌جایی یا موبایل بودن آن است، به‌طوری‌که برای کنترل گروهی ربات‌ها دیگر نیازی به تجهیزات بزرگ و پیچیده نخواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب