کنترل گروهی ربات‌ها به کمک واقعیت افزوده

محققان با استفاده از فناوری واقعیت افزوده قابل نصب بر روی تبلت‌های معمولی موفق به آماده‌سازی بستر لازم برای کنترل گروهی چندین ربات با استفاده از دستورات حرکتی شدند.

کنترل گروهی ربات‌ها به کمک واقعیت افزوده

به گزارش ایسنا و به نقل از دیسکاوری، اگرچه ربات‌ها روز به روز پیشرفته‌تر و خودکارتر می‌شوند، اما در بعضی موارد آنها باید یک کار را به صورت گروهی انجام دهند. برای دستیابی به این قابلیت این‌بار محققان از روش کنترل مستقیم به کمک واقعیت افزوده بهره گرفتند.

به کمک این فناوری مختصات حرکتی تبلت با سرعت بالا پردازش شده و در اختیار ربات‌های موجود در صحنه قرار می‌گیرد، سپس با استفاده از حرکات ساده دست بر روی نمایشگر تبلت می‌توان چندین ربات را به صورت همزمان کنترل کرد.

مهمترین ویژگی سیستم کنترلی بر پایه واقعیت افزوده عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته و گران‌قیمت است، به‌طوری‌که دانشجویان این مرکز با استفاده از نرم‌افزار ایکس کد شرکت اپل موفق به ساخت اپلیکیشنی شدند که به کمک آن شبکه مختصات حرکتی با سرعت بالا پردازش شده و در کمترین زمان به گیرنده هر ربات منتقل می‌شود.

ارتباط ربات‌ها با یکدیگر و با مرکز کنترل واقعیت افزوده به کمک امواج شبکه بی‌سیم یا وای‌فای انجام می‌پذیرد. پس کاربران سیستم می‌توانند اجسام موجود در دنیای واقعی را تنها با کشیدن انگشت بر روی نمایشگر تبلت جابه‌جا کنند.

بارزترین قابلیت این سیستم، امکان جابه‌جایی یا موبایل بودن آن است، به‌طوری‌که برای کنترل گروهی ربات‌ها دیگر نیازی به تجهیزات بزرگ و پیچیده نخواهد بود.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب