خوراک مرغ خامه‌ای و بروکلی؛ غذای کم کالری

این خوراک را اگر بخواهید به روش سنتی درست کنید در هر وعده بیش از 800 کالری خواهد داشت.

خوراک مرغ خامه‌ای و بروکلی؛ غذای کم کالری

شفا آنلاین>تغذیه>خوراک مرغ خامه ای و سبزیجات غذای بسیار کاملی است چون دارای پروتئین، چربی های سالم و فیبر بالایی است.

به گزارش شفا آنلاین،این خوراک را اگر بخواهید به روش سنتی درست کنید در هر وعده بیش از 800 کالری خواهد داشت. اما در شیوه ای که امروز به شما خواهیم گفت می توانید با حفظ طعم خوب این غذا، میزان کالریش را تا حد زیادی کاهش دهید. خوراک مرغ خامه ای و سبزیجات(vegetables) غذای بسیار کاملی است چون دارای پروتئین، چربی های سالم و فیبر بالایی است. افرادی که سعی در کاهش وزن(Weight Loss) دارند برای اینکه بتوانند انرژی پایداری داشته باشند و در طول برنامه کمتر احساس گرسنگی کنند باید به دنبال غذاهایی مانند این خوراک خوشمزه باشند.

مواد لازم:

340 گرم بروکلی(broccoli) بخارپز شده که به قطعات کوچک برش خورده باشد.یک قاشق غذا خوری روغن کانولایک فنجان پیاز خرد شده226 گرم قارچ قطعه قطعه شدهسه قاشق غذا خوری آرد همه منظورهیک و یک دوم فنجان شیر340 گرم گوشت بدون پوست و بدون استخوان سینه مرغ که قطعه قطعه شده باشد.یک دوم فنجان ماست یونانی سادهیک چهارم فنجان مایونز کانولایک دوم قاشق چای خوری پودر فلفل سیاهیک چهارم قاشق چای خوری نمک56 گرم پنیر چدار، رنده شده28 گرم پنیر پارمسان، رنده شده طرز تهیه:

1- فر را گرم کنید.

2- اگر بروکلی ها سرد شده اند یا منجمد هستند می توانید با مایکروفر دوباره آماده شان کنید.

3- یک ماهی تابه مناسب برای فر را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. به ماهی تابه روغن اضافه کنید، روغن را تکان دهید تا ماهی تابه چرب شود. پیاز و قارچ را اضافه کنید و به مدت 12 دقیقه یا تا زمانی که قارچ ها قهوه ای رنگ شوند و آبشان تبخیر شود آنها را بپزید و ماهی تابه را مرتب تکان دهید. روی میکس قارچی که درست کردید آرد بریزید، به مدت یک دقیقه بپزید و مرتب ماهی تابه را تکان دهید. شیر را اضافه کنید و آن را به جوش بیاورید. 3 دقیقه یا تا زمانی که ضخیم و حبابی شود به پختنش ادامه دهید. بروکلی و مرغ را اضافه کنید و 1 دقیقه بپزید. ماهی تابه را از روی اجاق بردارید. ماست، مایونز، فلفل و نمک را اضافه کنید. روی مواد به صورت مساوی پنیر بگذارید و سپس 2 دقیقه در فر قرارش دهید.

اطلاعات تغذیه ای:

موادی که در این دستور پخت گفته شده برای 6 وعده است. هر وعده شامل یک و یک دوم فنجان است.

اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از خوراک مرغ خامه ای و بروکلی است.

کالری: 277چربی در یک وعده: 11.9 گرمچربی اشباع در یک وعده: 3.6 گرمچربی غیر اشباع در یک وعده: 5.1 گرمچربی دارای حلقه های اشباع نشده در یک وعده: 2.2 گرمپروتئین در یک وعده: 29.1 گرمکربوهیدرات در یک وعده: 15.2 گرمفیبر در یک وعده: 3.1 گرمکلسترول در یک عده: 66 میلی گرمآهن در یک وعده: 1.5 میلی گرمسدیم در یک وعده: 547 میلی گرمکلسیم در یک وعده: 253 میلی گرم

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب