اینترنت اشیاء در دنیای آینده اهمیتی همپای نانو فناوری دارد

دبیر کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیا گفت: به دلیل نوپایی و رشد سریع اینترنت اشیاء سرمایه گذاری برروی آن منطقی به نظر می‌رسد.

اینترنت اشیاء در دنیای آینده اهمیتی همپای نانو فناوری دارد

دبیر کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیا گفت: به دلیل نوپایی و رشد سریع اینترنت اشیاء سرمایه گذاری برروی آن منطقی به نظر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، سید امیر حسن منجمی امروز - چهارشنبه 30 فروردین-  در نخستین کنفرانس بین‌المللی "اینترنت اشیا؛ کاربردها و زیر ساخت‌ها" در دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان مهد علم، هنر، فرهنگ و صنعت است، اظهار کرد: از عمر رایانه کمتر از هشت دهه گذشته است؛ اما در همین مدت محدود، تحولاتی انقلاب گونه را پشت سر گذاشته است.

وی ادامه داد: عصر کامپیوترهای بزرگ و سالنی و کارت‌های پانچ با ظهور کامپیوترهای شخصی متحول شد و قدرت محاسبه روی میز و در دسترس همه قرار گرفت. ظهور ابزارهای محاسباتی همراه، مثل تلفن‌های همراه هوشمند تحولی دیگر بود که محدودیت‌های دیگری را از پیش روی ما برداشت؛ این تحولات نه فقط دنیای فناوری را دگرگون کردند، بلکه زندگی بشر و روابط اجتماعی و اقتصادی قبل از خود را نیز دستخوش تغییرات قرار دادند.

وی افزود: اینترنت اشیاء نیز تحولی دیگر است به معنای گسترش ابزارهای محاسباتی، کامپیوترها و اتصال همه چیز به اینترنت و توانایی گرفتن اطلاعات و کنترل برنامه‌ریزی؛ شاید اینترنت اشیاء در دنیای آینده اهمیتی همپای نانو فناوری داشته باشد.

منجمی با اشاره به اینکه به دلیل نوپایی و رشد سریع اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری بر روی آن منطقی به نظر می‌رسد، گفت: برگزاری کنفرانس حاضر گامی برای بازده علمی و عملی مناسب است تا هم در زمینه تئوری و هم در زمینه کاربردی در سطح جامعه پیشرفت داشته باشیم. سطح اینترنت اشیاء در اصفهان بعد از این کنفرانس تغییر خواهد کرد.

دبیر کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیاء تصریح کرد: این کنفرانس گامی در جهت معرفی تحقیقات نظری و فعالیت‌های کاربردی است که در حوزه اینترنت اشیاء در ایران و جهان انجام شده‌اند.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب