انجام ورزش‌های غیرعلمی سبب آسیب به بدن می‌شود

کارشناس پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه انجام ورزش‌های غیرعلمی سبب آسیب به بدن می‌شود، گفت: جهت بهره‌مندی از اثرات ورزش کردن باید آن را به صورت مستمر انجام داد.

انجام ورزش‌های غیرعلمی سبب آسیب به بدن می‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، حمید مساعدیان با اشاره به ورزش های خوب و موثر برای سلامت افراد، افزود: ورزشی برای یک فرد خوب است که اولا آن ورزش مورد علاقه ی فرد باشد، اگر فردی به ورزشی علاقه ای نداشته باشد قاعدتا استمراری نخواهد داشت و وقتی استمراری نداشته باشد آن ورزش تاثیری بر روی فرد و سلامتی اش نخواهد داشت پس باید اول دنبال ورزشی باشیم که به آن علاقمند باشیم.

وی ادامه داد: ورزشی که انجام می دهیم باید ورزش علمی باشد یعنی براساس علم روز آن ورزش را انجام بدهیم. اگر ورزش براساس جثه و وزن خود یا براساس آن آموزش هایی که می بینیم انجام ندهیم آن ورزش نه تنها فایده ای نخواهد داشت بلکه می تواند مضراتی برای فرد داشته باشد و حتی باعث صدماتی برای فرد بشود.

این کارشناس پزشکی ورزش در شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه یک ورزش خوب ورزشی است که بتواند مستمر باشد، تاکید کرد: یعنی اگر ورزشی را دو روز با شدت بالا شروع کنیم در نهایت با اصرار دوستان تا یک ماه ادامه پیدا کند و بعد از آن رهایش کنیم، آن ورزش نمی تواند آن تاثیری که انتظارش را داریم داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: بعضی از افراد در طول هفته نمی توانند ورزش کنند ولی می توانند فعالیت های ورزشی خود را به روز جمعه موکول کنند و یک برنامه 3 ساعت مستمر داشته باشند همچنین ورزش خوب آن است که بتوانید آن را با دوستان و خانواده تان انجام دهید. این انگیزه ها خودش می تواند حتی باعث ارتقا سلامت روانی فرد باشد و در نهایت اینکه اگر ورزش را بتوانید با طبیعت تلفیق کنید علاوه بر تاثیر جسمی، باعث تاثیر روحی و روانی خیلی بهتری می‌شود.

مساعدیان تصریح کرد: در هر صورت هرکسی به فراخور امکانات خود در هر منطقه و محل سکونتی که است باید بهترین حالت را برای خود انتخاب کند تا بتواند از فواید خوب آن برای سلامتی و به نوعی بهترین بیمه سلامتی خود استفاده کند .

وی در پاسخ به این پرسش که برای کسانی که به تازگی می خواهند ورزش را شروع کنند چه توصیه ای دارید ؟ چه ورزش هایی را در چه بازه ی زمانی شروع کنند؟، افزود: توصیه ی من این است که اگر ورزشی را می خواهند شروع کنند ورزش را با یک سطح پایین تری شروع کنند و یک محکی بزنند تا ببینند وضعیت جسمی، وضعیت حد روحی خود نسبت به انتخاب آن فعالیت ورزشی به چه صورت است و سپس آن ورزش را کم کم، شدتش را افزایش بدهد بعضی از افراد اصطلاحا خیلی هیجان زده یا جو زده می شوند و یک ورزش را با یک شدت بالا و هزینه بالا شروع می کنند و بیست روز تا یک ماه ادامه می دهند و بعد از چند جلسه از آن فعالیت ورزشی سر خورده می شوند.

وی در پایان اظهارداشت: در نتیجه ما ورزش را باید براساس توانایی خودمان از یک سطح و حتما با راهنمایی یک مربی خوب شروع کنیم کم کم ادامه بدهیم و حتی ممکن است تا سطح قهرمانی هم بتوانیم آن را ادامه بدهیم به خاطر همین در انتخاب نوع ورزش و سطح آن ورزشی که می خواهیم انجام بدهیم، بسیار باید دقت و سعی کنیم ورزشی را انتخاب کنیم که بتوانیم آن را ادامه بدهیم و روی یک یا دو رشته ورزشی تمرکز کنیم و تلاش نماییم از آن استفاده کنیم و تمام تکنیک ها و آموزش های لازم را ببینیم تا بتوانیم با رعایت اصول علمی بهترین استفاده را از فعالیت های ورزشی ببریم.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24