اولیا، خورشید درخشانِ آسمانِ آموزش هستند

کارشناسان معتقدند که آموزش و پرورش یک کودک از بدو تولد آغاز می‌شود؛ به همین دلیل کلید موفقیت تحصیلی کودکان از ابتدا در دست اولیا قرار دارد.

اولیا، خورشید درخشانِ آسمانِ آموزش هستند

کارشناسان معتقدند که آموزش و پرورش یک کودک از بدو تولد آغاز می‌شود؛ به همین دلیل کلید موفقیت تحصیلی کودکان از ابتدا در دست اولیا قرار دارد. پس از ورود کودکان به مدرسه نیز دانش‌آموزانی موفق‌تر هستند که از مشارکت فعال اولیای خود در امر آموزش و پرورش بهره‌مند می‌شوند. سؤالی که در این‌جا مطرح می‌شود این است که پدر و مادر چگونه می‌توانند به موفقیت و پیشرفت فرزند خود کمک کنند. در ادامه به معرفی چند راهکار مناسب می‌پردازیم:

1. هر روز با هم مطالعه کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که مطالعه‌ی کتاب توسط اولیا برای کودکان و نیز مشارکت در تفسیر و بررسی موضوعات مختلفِ کتاب موجب رشد و سلامت مغز کودک می‌شود. لازم است تا اولیا ساعاتی از شبانه‌روز در کنار فرزندانشان به مطالعه‌ی گروهی کتاب‌های مفید بپردازند تا علاوه بر ایجاد جو صمیمی و دوستانه و ایجاد عادت خوب مطالعه به ایجاد روحیه‌ی پرسشگری در کودک نیز کمک کنند.

2. هر روز با هم صحبت کنید.

صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف به افزایش دایره‌ی واژگان کودکان کمک می‌کند. ضمن این‌که اطلاعات عمومی و اعتمادبه‌نفس دانش‌آموز برای صحبت و ارائه‌ی مطالب در برابر بزرگ‌ترها را نیز افزایش می‌دهد. در اوقات بیکاری با ایجاد فضایی صمیمی در خانواده با هم به صحبت بنشینید. حتی می‌توانید از قبل موضوعی را مطرح کنید و از فرزند خود بخواهید در مورد آن مطالعه کند و نظرات خود را بگوید.

3. بر انجام تکالیف و کارهای عملی نظارت کنید.

در روزهای تعطیل بهتر است در انجام تکالیف و برنامه‌ریزی برای فرزندتان مشارکت فعال داشته باشید. می‌توانید برای او برنامه‌ای تنظیم کنید و در کنار هم تمام کارهای درسی و تفریحاتش را سازمان‌دهی کنید و حتی برای اوقات بیکاری‌اش برنامه‌های جالب تدارک ببینید.

به یاد داشته باشید که شما شریک و یار او در امر آموزش و پرورش هستید و برای رشد و پیشرفتش باید در کنار او باشید.


منبع :



مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24