آینه‌ای که دستیار هوش مصنوعی است

یک شرکت نوپا رایانه خانگی ساخته است که ظاهری شبیه آینه دارد. اما در حقیقت این رایانه مجهز به هوش مصنوعی است و به فرد کمک می‌کند تا موسیقی گوش کند یا ....

آینه‌ای که دستیار هوش مصنوعی است

یک شرکت نوپا رایانه خانگی ساخته است که ظاهری شبیه آینه دارد. اما در حقیقت این رایانه مجهز به هوش مصنوعی است و به فرد کمک می‌کند تا موسیقی گوش کند یا دستور غذا برای شام بیابد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از مهر، این رایانه خانگی بیشتر شبیه یک آینه است اما قابلیت‌های زیادی دارد.رایانه مذکور که «آلبرت» نام گرفته دارای شخصیت است و کاربران می‌توانند صدا، جنسیت و لهجه او را عوض کنند و حتی قابلیت شوخ طبعی را به آن بیفزایند.

آلبرت در حقیقت یک دستیار هوش مصنوعی است که درون رایانه‌ای شبیه آینه زندگی می‌کند. یک شرکت نوپا به نامDuo سازنده آلبرت است. این شرکت نیویورکی در حوزه ساخت سیستم‌های فناورانه برای خانه‌ها تخصص دارد.

کاربران می‌توانند برنامه‌های تقویم شخصی خود را از آلبرت بپرسند و یا به وسیله آن چراغ‌های خانه را خاموش و روشن کنند و حتی پست‌های اینستاگرام را نگاهی بیاندازند.

هنگامی که کاربر از این دستیار بپرسد: «آلبرت امروز چطور به نظر می‌رسد؟» رایانه وضعیت هوا، برنامه‌هایی که در تقویم شخصی فرد علامت خورده و خلاصه‌ای از اخبار مهم روز را به کاربر ارائه می‌کند.

همچنین آلبرت می‌تواند دستوراتی مانند پخش موسیقی و ویدئو، کنترل نور چراغ‌ها خانه و حتی یافتن دستور غذایی خاص را انجام دهد. می‌توان علاوه بر دستورات شفاهی برای کنترل این دستیار هوش مصنوعی از صفحه نمایش لمسی نیز استفاده کرد.

آینه‌ای که دستیار هوش مصنوعی است


منبع :