آیا تماشای تلویزیون شما را چاق می‌کند؟

گرچه خاموش کردن تلویزیون به‌طور مستقیم باعث آب شدن چربی‌های اضافی شما نشده،اما پژوهشی جدید نشان داده تماشا نکردن تلویزیون هنگام صرف غذا خطر چاقی در بزرگ‌سالان را کاهش می‌دهد

آیا تماشای تلویزیون شما را چاق می‌کند؟

شفا آنلاین>تغذیه>می‌خواهید لاغر شوید؟ این کار را با خاموش کردن تلویزیون(television) هنگام غذا خوردن شروع کنید.

به گزارش شفا آنلاین،گرچه خاموش کردن تلویزیون به‌طور مستقیم باعث آب شدن چربی‌های اضافی شما نمی‌شود، اما پژوهشی جدید نشان می‌دهد تماشا نکردن تلویزیون هنگام صرف غذا خطر چاقی(Overweight) در بزرگ‌سالان را کاهش می‌دهد. پژوهشگران همچنین می‌گویند خوردن غذایی پخته‌شده در خانه با خطر کمتر دچار شدن با چاقی همراهی دارد.

این بررسی نشان داد که ظاهراً شمار موارد غذا خوردن به همراه سایر اعضای خانواده تأثیر چندانی بر وزن بزرگ‌سالان ندارد.

راشل تومین، تحلیل‌گر بهداشت جمعیت در کالج پزشکی اوهایو در دانشگاه ایالتی اوهایو، سرپرست این پژوهش گفت:‌«اینکه شمار موارد صرف غذا با سایر اعضای خانواده چقدر است، مهم‌ترین عامل نیست. به نظر می‌رسد آنچه در حین این غذا خوردن‌ها رخ می‌دهد، اهمیت بیشتری داشته باشد.»

او افزود:‌«یافته‌های ما بر اهمیت توجه به آنچه در حین غذا خوردن رخ می‌دهد، تأکید دارد، ازجمله خاموش کردن تلویزیون یا تهیه کردن غذا در خانه.»

این بررسی بر اساس داده‌های مربوط به ۱۳۰۰۰ نفر از ساکنان اوهایو انجام شد که در سال ۲۰۱۲ در یک نظرخواهی شرکت کرده بودند و دست‌کم یک بار در هفته پیش از بررسی با خانواده غذا خورده بودند.

نتایج نشان داد که بزرگ‌سالانی که هنگام خوردن غذای خانوادگی اصلاً تلویزیون یا ویدئو تماشا نمی‌کنند، نسبت به افرادی که در حین غذا خوردن تلویزیون تماشا می‌کنند، با احتمال بسیار کمتری ممکن است چاق شوند.

یافته‌های این پژوهشگران نشان داد که پایین‌ترین خطر چاقی در میان بزرگ‌سالانی است که همیشه غذای تهیه‌شده در خانه را می‌خوردند و هرگز هنگام صرف شام تلویزیون تماشا نمی‌کردند.

 این پژوهشگران(researchers) می‌گویند گرچه در این تحقیق خوردن غذا به همراه اعضای خانواده بر خطر چاقی بزرگ‌سالان تأثیری نداشت، اما ممکن است سودمندی‌های دیگری برای اعضای خانواده داشته باشد، ازجمله بهبود سلامت اجتماعی و عاطفی.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
تنظیم عصبی و حواس از زیست يازدهم
يازدهم تجربي     دبیر : محمد مهدی روزبهانی