مربع سرخ - آبی در صدر جدول با ارزش ترین‌ها

پس از برگزاری بازی‌های هفته بیست و پنجم، سه مهاجم موفق شدند خود را به صدر ارزشمندترین‌ها نزدیک کنند، در هفته ای که طارمی و انصاری کم کار بودند، رضایی، بیت سعید و منشا باز

مربع سرخ - آبی در صدر جدول با ارزش ترین‌ها

به گزارش "ورزش سه"، بازی های هفته بیست و پنجم لیگ برتر روز یازدهم فروردین برگزار شد و بازیکنان حاضر در تیم های مختلف به میدان رفتند، این بازی ها که در هفته های پایانی به سر می برد رقابت بین بازیکنان را نیز برای تاثیرگذاری بیشتر داغ تر کرده و به همین دلیل به جذابیت بازی ها افزوده است. 

 

با بررسی ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر پس از هفته بیست و پنجم همراه "ورزش سه"، باشید:

 

اول – ساسان انصاری، فولاد خوزستان – 18 امتیاز 

مهاجم فولادی ها که در میانه های لیگ انواع و اقسام رکوردها را به نام خود کرده بود این روزها در رکود کامل به سر می برد، ساسان انصاری که خیلی زود توانست خود را به صدر جدول بهترین گلزنان برساند، در چند دیدار اخیر نتوانسته کاری برای تیمش کند و با عدم گلزنی او، فولادی ها نیز نمی توانند امتیازات مناسبی به دست بیاورند، ساسان در رقابت های لیگ توانسته 13 بار دروازه حریفان را باز  کند، او 2 بار برای تیمش گلسازی کرده و سه پنالتی منجر به گل نیز به دست آورده است. 

 

دوم – مهدی طارمی، پرسپولیس – 16.5 امتیاز 

موثرترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر، امسال هم در تلاش است تا بتواند از عنوان خود دفاع کند، به غیر دیدار اخیر سرخ پوشان برابر صنعت نفت، طارمی در بازی های متوالی توانسته بود برای تیمش در لیگ برتر و لیگ قهرمانان و همینطور تیم ملی گلزنی کند، اما وی در دیدار اخیر در آبادان نوار موفقیت های خود را پاره کرد، طارمی که یکی از دو آقای گل فعلی لیگ محسوب می شود تاکنون توانسته 13 بار برای پرسپولیسی ها گلزنی کند، ضمن اینکه وی یک بار نیز با پاس خود موجبات گلزنی تیمش را فراهم کرده، او تاکنون 3 پنالتی برای تیمش به دست آورده که دو ضربه از آن تبدیل به گل شده است. 

 

سوم – حسن بیت سعید، استقلال خوزستان – 14 امتیاز 

مهاجم کارآمد خوزستانی ها در دو سال اخیر در بازی های لیگ شانزدهم نیز توانسته اثرگذاری فوق العاده ای برای تیمش داشته باشد، بیت سعید که در دیدار اخیر استقلالی ها توانست با پاس گل خود باعث کسب یک امتیاز شود تاکنون 9 بار پایش به گلزنی باز شده ضمن اینکه 5 بار نیز در دیدارهای آبی پوشان خوزستانی گلسازی کرده است. 

 

سوم – کاوه رضایی، استقلال تهران – 14 امتیاز 

مهاجم اصلی آبی های پایتخت در بازی اخیر این تیم یک بار دیگر اقدام به گلسازی کرد تا نشان دهد به طور یکسان هم در گلزنی و هم گلسازی موفق است، کاوه رضایی تا پایان بازی های هفته بیست و پنجم 7 بار برای منصوریان و تیمش اقدام به گلزنی کرده ضمن اینکه 7 بار نیز با پاس های به موقع خود، دیگر بازیکنان تیم را در موقعیت گلزنی قرار داده است. 

 

چهارم – گادوین منشا، پیکان – 13 امتیاز 

مهاجم کامرونی پیکانی ها را می توان بهترین خارجی لیگ شانزدهم دانست، گادوین منشا که بعد از آغاز بازی های لیگ پیراهن خودروسازان را به تن کرد درخشش فوق العاده ای در دیدارهای این تیم داشت و توانسته با 12 گلی که به ثمر رسانده خود را به یک قدمی آقای گلی برساند. منشا علاوه بر گل های خود یک بار نیز برای پیکانی ها گلسازی کرده است. 

 

چهارم – محمد ایرانپوریان، تراکتورسازی – 13 امتیاز 

کاپیتان دوم تراکتوری ها که در بازی های این فصل هم به مانند سال های اخیر برای تیمش موثر و مفید بوده است به عنوان یک مدافع آمار فوق العاده ای از خود به جا گذاشته است، او در دیدارهای تراکتوری ها توانسته 6 بار دروازه حریفان را باز کند و 6 بار نیز گلسازی کند، ضمن اینکه این بازیکن یک بار هم موفق شده یک پنالتی منجر به گل به دست بیاورد. 

 

پنجم – محمد قاضی، نفت تهران – 12.5 امتیاز 

مهاجم باتجربه نفتی ها در لیگ شانزدهم یکی از بهترین دوران بازیگری خود را پشت سر می گذارد، قاضی که در بازی هفته اخیر نیز توانسته با گل خود بازی  را به تساوی بکشاند و یک امتیاز نصیب تیمش کند، تاکنون 10 بار برای دایی و یارانش گلزنی کرده است، او 2 پاس گل نیز از خود به جا گذاشته، ضمن اینکه وی یک پنالتی نیز به دست آورده است، ضربه ای که تبدیل به گل نشد. 

 

انتخاب ویژه – مسعود حسن زاده، سپاهان

مهاجم سابق نارنجی پوشان با پیراهن تیم سپاهان در دیدار هفته بیست و پنجم توانست تیم سابق خود را نقره داغ کند، حسن زاده یکی از مهمترین مهره های کرانچار برای رسیدن به پیروزی ارزشمند سه بر یک بود، وی در این دیدار یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل نیز از خود به جا گذاشت. 

 

انتخاب ویژه – سیامک نعمتی، پیکان

نعمتی نیز یکی از بهترین های پیکان در دیدار برابر ماشین سازی بود، او در این دیدار توانست هم گلزنی کند و هم با پاس به موقع خود یکی از گل های تیمش را مهیا کند. نعمتی به همراه منشا از اثرگذارترین مهره های پیکانی ها برای پیروزی پرگل هفته بیست و پنجم به شمار می رفت. 

 

توضیح جدول:
بازیکنان به ازای هر گل و پاس گل یک امتیاز مثبت به دست می آورند، بازیکنانی که موفق به کسب پنالتی می شوند در صورت گل شدن ضربه، یک امتیاز و صورت از دست رفتن آن نیز نیم امتیاز مثبت به دست می آورند.


مربع سرخ - آبی در صدر جدول با ارزش ترین‌ها

مربع سرخ - آبی در صدر جدول با ارزش ترین‌ها

مربع سرخ - آبی در صدر جدول با ارزش ترین‌ها

مربع سرخ - آبی در صدر جدول با ارزش ترین‌ها


منبع :