تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با اقتدار جهانی شد

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با شکست سه بر صفر تایلند در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا، سهمیه حضور در مسابقات جهانی بحرین را هم به دست آورد.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با اقتدار جهانی شد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرحله یک چهارم نهایی یازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر 19 آسیا و انتخابی جهان امروز (دوشنبه) در شهر نایپیداو میانمار پیگیری می شود.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در سومین مسابقه این مرحله از ساعت 15 به وقت محلی و 13 به وقت ایران به مصاف تیم تایلند رفت و با شکست سه بر صفر این تیم، علاوه بر صعود به مرحله نیمه نهایی و چهار تیم برتر، سهیمه حضور در رقابت های جهانی بحرین که اواخر مردادماه برگزار می شود، به دست آورد.

شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم ایران در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 19 و 25 بر 19 تایلند را با اقتدار از پیش رو برداشتند تا به عنوان سومین تیم بعد از ژاپن و کره جنوبی سهمیه جهانی کسب کنند.

تیم ایران در دور مقدماتی این رقابت ها بنگلادش را سه بر صفر شکست داد و برابر کره جنوبی سه بر صفر مغلوب شد. در دور دوم نیز برابر چین سه بر دو مغلوب شد و در آخرین مسابقه این مرحله موفق به شکست چین تایپه با نتیجه سه بر صفر شده بود.

لی کوانگ هون (کره جنوبی) و هارا هیرویوکی (ژاپن) به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت دیدار ایران و تایلند را بر عهده داشتند.

ترکیب شروع کننده تیم ایران برابر چین امیر حسین توخته، امیر محمد فلاحت خواه، مرتضی شریفی، احسان دانش دوست، علی طبری، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پور بودند.

سامبون ناکپونگ سرمربی تایلند در ابتدای این مسابقه از ترکیب نانتاوات جی هوآسانتی هیا، سوپاکورن یِنت هایسونگ، چایوات تی هونگهام، کی هومسان فونسانگ، پیپات چانسوکری و نارونگریت یانتاسینگ (لیبرو) استفاده کرد.

گزارش ست های این دیدار به قرار زیر است:

**ست نخست: (ایران 25 – تایلند 16) 
تیم ایران مسابقه با تایلند را نیز با ترکیب بازی های قبلی خود شروع کرد و نخستین امتیاز ست نیز به تیم ایران رسید. ملی پوشان شروع بسیار خوبی در این ست داشتند و علی طبری دو امتیاز سرویس نیز به دست آورد و اختلاف به پنج امتیاز رسید. در امتیاز 7 بر 5 به سود ایران طهماسبی به میدان آمد. وکیلی در امتیاز 7 بر 6 به سود ایران وقت استراحت درخواست کرد و وقت استراحت فنی نخست این ست 8 بر 6 به سود ایران شد. دفاع خوب جلوه امتیاز 10 را برای ایران به ارمغان آورد تا ملی پوشان سه امتیاز از تایلند جلو باشند. در ادامه رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم پیش رفت اما سه امتیاز فاصله حفظ شد. وقت استراحت فنی دوم 16 بر 12 به سود ایران شد. در این ست چندین سرویس تایلند به اوت رفت. در امتیاز 19 بر 14 سرمربی تایلند نخستین وقت استراحت خود را درخواست کرد. در امتیاز 21 بر 15 راستی نیز به میدان آمد و یک امتیاز سرویس گرفت. در امتیاز 23 بر 15 تایلند دومین وقت استراحت خود را گرفت. در نهایت این ست 25 بر 16 به سود ایران به پایان رسید.

**ست دوم: (ایران 25 – تایلند 19) 
در ابتدای ست دوم محمدرضا طهماسبی در ترکیب ثابت ایران قرار گرفت و نخستین امتیاز نیز باز به تیم ایران رسید. تا امتیاز سه دو تیم مساوی پیش رفتند اما ایران کم کم به زمین و مسابقه مسلط شد. وقت استراحت فنی اول این ست 8 بر 5 به سود ایران شد. در امتیاز 13 بر 8 سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحت فنی دوم 16 بر 11 به سود ایران شد تا ملی پوشان آماده برد در دومین ست شوند. در امتیاز 19 بر 15 به سود ایران احسان دانش دوست به میدان آمد. در امتیاز 23 بر 18 به سود ایران سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت کرد. در نهایت این ست نیز 25 بر 19 به سود ایران به پایان رسید تا ملی پوشان کشورمان تا جهانی شدن تنها یک ست فاصله داشته باشند.

**ست سوم: (ایران 25 – تایلند 19) 
تیم ایران در ست سوم با ترکیب ست نخست به میدان رفت. اقتدار تیم ایران در این ست کاملا مشهود بود و در امتیاز 5 بر یک به سود ایران، سرمربی تایلند وقت استراحت گرفت. تایلندی ها در ادامه سه امتیاز متوالی به دست آوردند. وقت استراحت فنی نخست 8 بر 5 به سود ایران شد. در امتیاز 9 دو تیم برابر شدند و محمد وکیلی وقت استراحت درخواست کرد. رقابت دو تیم در ادامه بسیار نزدیک پیش رفت و حتی ایران یک امتیاز از حریف عقب افتاد اما بعد جبران کرد. در امتیاز 14 بر 13 به سود ایران، سهیل کمال آبادی به میدان آمد و سرویس این بازیکن به تور برخورد کرد و این بازیکن دوباره از زمین خارج شد. وقت استراحت فنی دوم این مسابقه 16 بر 14 به سود ایران شد. در امتیاز 17 دو تیم برابر شدند تا نگرانی در چهره کادر فنی تیم ایران از نوسان ملی پوشان دیده شود اما سه امتیاز متوالی ایران این مشکل را حل کرد و سرمربی تایلند وقت استراحت گرفت تا اختلاف افزایش نیابد. در نهایت تیم ایران این ست را نیز 25 بر 19 به سود خود به پایان رساند تا سه بر صفر فاتح جدال با تایلند باشد و سهمیه رقابت های جهانی کسب کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24