جوان‌ترین استقلال تاریخ لیگ برتر

تیم استقلال در روزی که با غلبه بر فولاد توانست به رتبه دوم صعود کند اتفاق ویژه ای را نیز رقم زد.

جوان‌ترین استقلال تاریخ لیگ برتر

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان هفتمین پیروزی اش را در 8 دیدار آخرش کسب نمود تا با پشت سر گذاشتن تراکتورسازی به رتبه ی دوم جدول صعود کند، اما آبی پوشان در این دیدار اتفاق ویژه و تاریخی را رقم زدند.


تیم استقلال در دیدار برابر فولاد با میانگین سنی 23.7 جوان ترین ترکیب خود را در تاریخ لیگ برتر به میدان فرستاد تا علیرضا منصوریان که جوانگرایی اش تحسین های فراوانی را برانگیخته بود یک رکورد ویژه را در لیگ شانزدهم کسب نماید.


تیم فولاد نیز که یکی از جوان ترین تیم های لیگ برتر محسوب می شود در این دیدار با میانگین سنی 25.18 پا به میدان گذاشت.

مسن ترین بازیکن استقلال در برابر فولاد خسرو حیدری بود که با 33 سال سن بازوبند کاپیتانی را بر بازو داشت، ضمن آنکه آبی پوشان در این دیدار 6 بازیکن زیر 23 سال و در رده ی امید در زمین مسابقه در اختیار داشتند.


تیم استقلال بهترین تیم نیم فصل دوم مسابقات با کسب بیشترین امتیاز نام دارد و با حضور چنین بازیکنان جوانی و حفظ اسکلت آن، تا سال ها می توانند بابت در اختیار داشتن یک تیم با کیفیت خیال راحتی داشته باشد.


گفتنی است امیر قلعه نویی نیز در اولین حضورش در استقلال دست به رنسانس بزرگی در ترکیب آبی پوشان زد که آن تیم تا سال ها در میان مدعیان قهرمانی قرار داشت و همان بازیکنان چندین عنوان قهرمانی را نیز برای تیم استقلال به دست آوردند، هر چند تیم قلعه نویی مسن تر از تیم فعلی منصوریان بود.

منبع :

جمع بندی نیم سال اول از فیزیک 2 يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : میلاد موسوی