چالش مطالعه (3) - نگرانی

استرس تا حدی برای دانش‌آموزان لازم است تا باعث شود تلاش آن‌ها افزایش پیدا کند؛ ولی اگر استرس از حد خودش بیش‌تر شود باعث نتیجه‌ی معکوس می‌شود.

چالش مطالعه (3) - نگرانی

استرس و نگرانی تا حدی برای دانش‌آموزان لازم است تا باعث شود تلاش آن‌ها افزایش پیدا کند؛ ولی اگر استرس از حد خودش بیش‌تر شود باعث نتیجه‌ی معکوس می‌شود و دانش‌آموزان عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهند. عوامل ایجاد استرس عبارت‌اند از:

  • عدم تلاش کافی: چون شما از خود انتظار بالایی دارید و به اندازه‌ی کافی مطالعه نداشته‌اید و خودتان می‌دانید نمی‌توانید انتظار خودتان را برآورده کنید دچار استرس می‌شوید.

  • مطالعه‌ی ناقص: زمانی که مراحل مطالعاتی را کامل طی نکرده‌اید نگران هستید که امکان دارد با سؤالی مواجه شوید که از عهده‌ی آن برنیایید.

  • تمرکز صرفاً روی تراز و نمره‌ی آزمون‌های کانون است در حالی که تراز و درصد کم‌ترین اهمیت را دارد؛ پس لطفاً به جای تمرکز روی تراز و درصد روی یادگیری تمرکز کنید.

  • منابع مطالعاتی متعدد: وقتی منابع مطالعاتی شما زیاد از حد باشد نمی‌توانید به همه‌ی آن‌ها برسید و دچار استرس می‌شوید.

  • عدم برنامه‌ریزی: وقتی برنامه‌ای منطقی و بر اساس واقعیت و منطبق با هدف‌گذاری نداشته باشید هر روز شروع مطالعه را به آینده موکول می‌کنید و در آخر مجبور می‌شوید همه‌ی درس‌ها را در روزهای آخر بخوانید و این دقیقاً یعنی استرس چون مدام نگران هستید وقت کم نیاورید.

  • عدم اعتمادبه‌نفس: متأسفانه این مشکل باعث می‌شود همیشه فکر کنید از عهده‌ی سؤال‌ها برنمی‌آیید. به خدا توکل کنید و مطمئن باشید از عهده‌ی سؤال‌ها برمی‌آیید.

  • عدم هدف‌گذاری: متأسفانه چون هدف‌گذاری ندارید اگر از عهده‌ی چند سؤال برنیایید روحیه‌ی خود را از دست می‌دهید و دچار استرس می‌شوید ولی اگر از قبل هدف‌گذاری داشته باشید خیالتان راحت است و با آرامش به حل سؤالات می‌پردازید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24