روش مطالعه من در ایام نوروز: مهدی گوروانی (رتبه14کنکور)

در فاصله‌ی بین ازمون اول و دوم عید، تمام تمرکزم بر روی پیش 1 بود تا بتوانم به طور کامل پیش 1 را جمع بندی کنم زیرا دیگر فرصتی برای بازگشت به آن نبود.

روش مطالعه من در ایام نوروز: مهدی گوروانی (رتبه14کنکور)

مقدمه: بارها در مورد اهمیت دوران به واقع «طلایی» نوروز مطلب نوشته شده است اما شاید بعضی از دانش آموزان این مسئله را در ذهن داشته باشند که این دو هفته نیز مانند دو هفته های دیگری است که در طول ایام مطالعه برای کنکور وجود دارد و فرق عمده ای با آنها ندارد ولی تجربه ی پارسال خودم در مورد این ایام، من را به یاد مسابقات دوچرخه سواری جاده می اندازد. 


دوران طلایی نوروز در حقیقت مانند چند دقیقه ی کوتاه و سرنوشت ساز میانه ی این مسابقه ی چند ساعته است که در آن چند دوچرخه سوار از گروه اصلی داشده و گروه پیشرو را تشکیل می دهند و تعدادی از دوچرخه سواران عقب نیز خود را به گروه اصلی می رسانند.


تجربه من: پارسال ، بعد از آخرین آزمون اسفند ماه تمام تمرکزم را روی آزمون 7 فروردین و مباحث پایه متوجه کردم.


در تمام روزها به جز روز اول عید ، تست های نشان دار شده از قبل دروس اختصاصی مانند ریاضی ، شیمی و فیزیک را کار می کردم ولی در درس زیست شناسی طوری برنامه ریزی کردم که بتوانم زیست  دوم و سوم را یک دور کامل بخوانم و در این درس تنها تکیه من بر روی کتاب درسی بود و معدود دفعاتی به تست های نشان دار کنکور های سال قبل مراجعه می کردم تا نکاتشان بازیابی شود.


 در دروس عمومی نیز، بجز دین و زندگی، سعی کردم درس ها و نکات مهم آن را از طریق تست های نشان دارشده ی این دروس در کتاب زرد عمومی و همچنین تعدادی آزمون از این کتاب  (که مربوط به سال های نزدیک به 95 بود) که باقی مانده بود، برای خودم یادآوری کنم که این کار بسیار مفید بود.


 برای دین و زندگی هم مانند زیست شناسی در اختصاصی ها عمل کردم با این تفاوت که برای این درس ، تست هایی فراتر از استاندارد که در طول سال خودم طرح کرده بودم تا نکات تاریک کتاب را یادآوری کنم، حل می کردم.


در فاصله ی بین ازمون اول و دوم عید، تمام تمرکزم بر روی پیش 1 بود تا بتوانم به طور کامل پیش 1  را جمع بندی کنم زیرا دیگر فرصتی برای بازگشت به آن نبود.


بجز درس زیست پیش و دینی پیش که کل کتاب درسی را یک دور کامل خواندم، در بقیه درس ها از همان شیوه ی تست های نشان دار شده از کتاب های آبی کانون و نکاتی که از قبل در زمان ترم اول از دروس پیش 1 خلاصه نویسی کرده بودم تا در زمان عید استفاده کنم و پیش 1 را بازیابی کنم استفاده کردم.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24