روش مطالعه من در ایام نوروز: عرفان سیاوشی (رتبه 23کنکور)

در بازه ای که ممکن است عده ای به هر علتی نتوانند خود را کنترل کنند و وقت خود را از دست دهند شما فرصت دارید تا فاصله‌ی خود را با آن‌ها کم کنید.پس اولین نکته این که زیاد ب

روش مطالعه من در ایام نوروز: عرفان سیاوشی (رتبه 23کنکور)

نوروزی از همیشه مهم تر

از  اهمیت های نوروز پیش رو  که آن را با بازه های طلایی دیگر متفاوت می کند این است که این فرصت  از آخرین طلاهایی است که باید از آن بهره بگیرید.

در بازه ای که ممکن است عده ای به هر علتی نتوانند خود را کنترل کنند و وقت خود را از دست دهند  شما فرصت دارید تا فاصله ی خود را با آن ها کم کنید.پس اولین نکته این که زیاد درس  بخوانید.

توصیه می کنم برای مرور درس ها ابتدا نقاط قوت را که در طول سال و به طور محسوس تر در آزمون مشابه همین آزمون پیدا کرده اید مرور کنید.

مثلا تورق سریع مباحثی که بر آن ها تسلط دارید در درس زیست شناسی

.بعد از این بپردازید به مباحثی که ضعف دارید و سعی کنید از یک منبع آن مبحث را کامل مطالعه کنید و تست بزنید.

اگر نمی رسید همه ی مباحثی که مشکل دارید را کامل بخوانید از مباحثی شروع کنید که در کنکور بیش تر تکرار می شوند و حرمت درس های پر ضریب را نگه دارید. در تست های مروری هم اگر وقت کم داشتید تست های کنکور را در اولویت قرار دهید.

نکته ی دیگری که باید گوشزد کنم اهمیت بازیابی به جای بازخوانی است.

سعی کنید علاوه بر مباحث و تست هایی که قبلا حل کرده اید و دوباره می خواهید برای مرور از آن استفاده کنید،از تست های جدید (حتی الامکان در قالب آزمون)استفاده کنید.این منابع می تواند کتاب نوروز باشد یا آزمون های مشابه پارسال یا...

و اینکه در این نوروز یک خانه تکانی هم انجام دهید.

الان فرصت خوبی است که بهترین منبع را در هر درس انتخاب کنید تا در این ماه های پایانی بتوانید با تمرکز بر روی آن منبع بهتر نتیجه بگیرید.
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24