امنیت: دغدغه مهم مایکروسافت

مایکروسافت در سال‌های آتی همچنان به سرمایه‌گذاری سالیانه یک میلیارد دلاری خود در بخش تحقیق و توسعه پیرامون امنیت سایبری ادامه خواهد داد.

امنیت: دغدغه مهم مایکروسافت

اما بهارات شاه (معاون مایکروسافت در بخش امنیت) در حاشیه همایش «امنیت سایبری کاه‌آبی» این شرکت اظهار داشته است که این رقم شامل تصاحب‌های مایکروسافت در این حوزه نمی‌شود. وی می‌گوید: «همچنان که افراد بیشتر و بیشتری از ابر استفاده می‌کنند، انتظار می‌رود که صرف هزینه در این بخش رو به فزونی باشد.»

بنابر داده‌های مایکروسافت، با اینکه تعداد حملات سایبری در طی دو یا سه سال گذشته، تنها ۲۰ هزار مورد در هفته بود، اما این رقم اکنون به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار رسیده است.

با اینکه مایکروسافت که از گذشته برای نرم‌افزار ویندوز مشهور بوده، اما اکنون تمرکز خود را به فضای ابر معطوف ساخته و برای به چنگ آوردن سهم بازار بیشتر و بیشتر، سرگرم رقابت با پیشگامانی همچون آمازون است.

به گزارش رویترز، این شرکت در ماه اکتبر اعلام کرد که فروش مربوط به سه ماهه مالی آن در مورد محصول ابری مشهور آزور ۱۱۶ درصد افزایش یافت.

مایکروسافت افزون بر سرمایه‌گذاری‌های درونی در بخش امنیت، در طی کمتر از دو سال گذشته، سه شرکت امنیتی دیگر را هم خریداری کرده است: شرکت امنیت سازمانی تازه‌کار Aorato، شرکت امنیت ابر Adallom و شرکت Secure Islands که داده‌ها و نیز فناوری محافظت از فایل این شرکت‌ها، در سرویس ابری Azure Information Protection یکپارچه‌سازی شده است.

امنیت: دغدغه مهم مایکروسافت

یوال الدار (پایه‌گذار شرکت Secure Islands) می‌گوید: «این روزها امنیت مقوله بسیار مهمی است و وجود اکوسیستمی متشکل از بیش از ۴۰۰ شرکت نوپا، اصلاً تصادفی نیست.»

گفتنی است سیستم عامل ویندوز ۱۰ دارای Windows Hello که به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای ورود، صورت، چشم یا اثر انگشت خود را تطبیق دهند.

امنیت و ارتباطات

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24