دریافت طرح برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو آغاز شد

فراخوان دریافت طرح برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو (Nano Match) با تمرکز بر حضور در جشنواره دهم فناوری نانو آغاز شد.

دریافت طرح برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو آغاز شد

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، ستاد توسعه فناوری نانو در راستای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای حوزه نانو و رسیدن از فناوری به ثروت در کشور، از فناوران و شرکت‌های نوپا و فعال در حوزه فناوری نانو در قالب برنامه تجاری‌سازی (نانومچ) حمایت می‌کند.

نانومچ یک برنامه کاملا حمایتی است که با هدف افزایش نرخ موفقیت و کاهش زمان تجاری‌سازی اقدام به اعلام فراخوان و دریافت طرح، ارزیابی و پذیرش می‌کند.

از جمله فرصت‌های حضور در این برنامه می‌توان به توسعه طرح/ محصول متناسب با نیاز صنعت، انجام مطالعه فرصت و شناسایی تهدیدها، فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجاری‌سازی، دریافت تاییدیه نانومقیاس، تخصیص اعتبار شبکه آزمایشگاهی برای تکمیل مستندات، حمایت از خرید مواد اولیه برای تولید،  حمایت از تکمیل تست‌های کارایی، حمایت از راه‌اندازی کسب و کار، حمایت کامل از ثبت پتنت بین‌المللی اشاره کرد.

دیگر فرصت‌های حضور این رویداد «بهره‌مندی از مشاوره در زمینه‌های مختلف کسب و کار، حقوقی، مالی و مالیاتی»، «حضور در رویدادهای آموزشی طراحی شده مختص برنامه»، «دسترسی به منابع مالی و اعتباری لازم»، «شرکت در رویدادهای سرمایه‌گذاری طراحی شده برای برنامه»، «حضور در غرفه طرح‌های برتر در نمایشگاه دهم فناوری نانو در سال ۱۳۹۶» و  «معرفی طرح‌های برتر در برنامه برترین‌های فناوری نانو»  است.

طرح‌های دریافتی از ابعاد مختلف فنی، نانویی، تجاری و نو بودن مورد بررسی قرار می‌گیرند. از جمله ملاک‌های مورد نظر در ارزیابی طرح‌ها می‌توان به موارد «در محدوده فناوری نانو باشد»، «نمونه اولیه‌ای از آنها ساخته شده باشد»، «مشابه داخلی نداشته باشد و در صورت وجود محصول مشابه بهبود کیفیت، کارایی و یا جهش اقتصادی داشته باشد» و همچنین «دارای بازار مناسبی باشد» اشاره کرد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24